مقالات مبلمان فیدان کرمان

فوم یا اسفنج؟

فوم یا اسفنج؟ مساله این است

یکی از مواردی که قبل از خرید باید حتما به آن دقت کنید، جنس نشیمن‌گاه مبل است. نشیمن‌گاه، باید به‌گونه‌ای طراحی شده باشد که درعین راحتی، به‌سادگی تغییر شکل ندهد و اصطلاحا گود نیفتد. یکی از عواملی که عمر مبل را کم می‌کند، نشیمن‌گاه نامناسب آن است. پس حتما به آن دقت کنید.

نشیمن‌گاه مبل را از مواد مختلفی مانند اسفنج، فوم سرد و گرم، الیاف ویسکوز، انواع فنر و لایکو می‌سازد. الیاف و لایکو، در عین راحتی، عمر کمی دارند و توصیه می‌کنم سراغ این جنس‌ها برای نشیمن‌گاه و کف مبل نروید. انواع تسمه و فنر بیشتر برای مبلمان فلزی استفاده می‌شوند. اما معمول‌ترین جنس نشیمن‌گاه، اسفنج و فوم هستند.

اسفنج همان ابر متداولی است که همه آن را می‌شناسیم. هرچقدر چگالی ابر بیشتر باشد یا اصطلاحا فشرده‌تر باشد، جنس بهتری دارد. اما در کل ابرها در مقایسه با فوم، دوام کمتری دارند و عمرشان کمتر است.

فوم‌ها الیاف مصنوعی هستند که از ترکیبات شیمیایی ساخته می‌شوند. انواع فوم‌‌ها عبارتند از فوم گرم، سرد و ویژه. فوم گرم با دمای بالا ساخته می‌شود. خاصیت ارتجاعی کمتری نسبت به سایر فوم‌ها دارد و عمرش طولانی‌تر است. فوم سرد با حرارت غیرمستقیم ساخته می‌شود، نرم‌تر از فوم گرم است و عمر کمتری نسبت به آن دارد. فوم ویژه، نوعی فوم است که خواص مثبت هر دو فوم سرد و گرم را دارد؛ یعنی خاصیت ارتجاعی خوبی دارد و از عمر بالایی هم برخوردار است.

 

 مجموعه مبلمان فیدان افتخار دارد با توجه به نیاز و سلیقه مشتریان انواع مبلمان کلاسیک، مدرن و راحتی را در طرح های منحصر به فرد و متنوع  را با بالاترین کیفیت ارائه دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *