مقالات مبلمان فیدان کرمان

کوسن ها روی مبل چه نقشی دارند؟

کوسن

کوسن ها روی مبل چه نقشی دارند؟ اگر تمایل داریدیک دکوراسیون مدرن  یا کلاسیک و یا حتی ترکیبی از این دو سبک برای اتاق نشیمن خود طراحی کنید و یا این‌که قصد دارید جلوه زیباتری از مبل بسازید، به سادگی و با کمی دقت می‌توانید با استفاده از کوسن‌های رومبلی این کار را انجام دهید. البته نکاتی وجود دارد که باید برای تزئین مبل با کوسن‌های رومبلی به آن‌ها توجه کرد.

برای تغییر و تحولات در دکوراسیون داخلی حتماً نیاز به تغییرات گران و پر هزینه نیست. با کمی خلاقیت و انتخاب هوشمندانه و هزینه کم می‌توانید با کمک کوسن‌های رنگی دکوراسیون خانه خود را به کلی تغییر دهید و رنگ مورد علاقه خود را به خانه خود بیاورید. انتخاب درست کوسن‌ها یک راه حل آسان و کم هزینه بر ای زیبا کردن و گرما بخشیدن به خانه‌ها هستند که با هر فصل و مطابق با سلیقه خود می‌توانید رنگ‌آمیزی آن را تغییر دهید. کوسن‌ها اگر به درستی انتخاب شوند می‌تواند تمام عناصر دکوراسیون داخلی را به هم متصل کنند و در فضا هماهنگی ایجاد کند.

کوسن

برای انتخاب کوسن مناسب 5 نکته را میتوانید رعایت کنید با فیدان همراه باشید:

1-انتخاب رنگ کوسن‌ها

مهم‌ترین اصل انتخاب کوسن‌ها انتخاب رنگ آنها است و حتی بیشتر از انتخاب خود کوسن‌ها مهم است. باید به این نکته توجه کنیم که رنگ انتخاب شده برای کوسن‌ها مناسب با دکوراسیون خانه باشد. کوسن‌های شما می‌توانند تمام عناصر دکوراسیون خانه را با هم هماهنگ کنند. معمولاً دکوراسیون همه خانه‌های شرقی از رنگ‌های متنوع سرشار است اما اگر دکوراسیون مدرنی هم دارید که حضور رنگ در آن کم است با کوسن‌ها می‌توانید آن را رنگارنگ جلوه دهید. رنگ‌آمیزی کوسن‌ها می‌تواند با توجه به رنگ دیوارها، رنگ پرده‌ها، آثار هنری و تابلوهای روی دیوار باشد.

2-اشکال و اندازه‌های کوسن‌ها

شکل و اندازه کوسن‌ها رابطه مستقیم با شکل و اندازه کاناپه و یا مبلمان‌ خانه شما دارد. امروزه کوسن‌هایی با شکل و اندازه‌های مختلف در بازار موجود است. در انتخاب کوسن‌ها باید دقت لازم را به خرج دهیم چرا که طوری نباشد کوسنی انتخاب کنیم که با نشستن بر روی مبل آنها کنار گذاشته شوند. عمق مبل یکی از مواردی است که در انتخاب کوسن‌ها باید به آن توجه شود در صورتی که مبلی با عمق زیاد داشته باشیم باید کوسنی با ضخامت بیشتر تهیه کنیم.

اغلب افراد به دنبال کوسن‌هایی به شکل مربع هستند چرا که با هر مبلی هماهنگ می‌شود اما استفاده از کوسن‌هایی به شکل مستطیل هم می‌تواند گزینه خوبی برای بلندتر نشان دادن طول مبلمان شما باشد. استفاده از کوسن‌هایی به شکل دایره نیز می‌تواند دکوراسیون خانه شما را متفاوت کند.

3-پارچه و بافت کوسن‌ها

انتخاب پارچه کوسن‌ها یکی از مواردی است که در انتخاب کوسن برای دکوراسیون داخلی باید به آن توجه شود. پارچه‌ای که برای کوسن‌ها انتخاب می‌شود باید کاملاً با مبل هماهنگ باشد و کنتراست خوبی ایجاد کند. پارچه‌های کوسن‌ها را می‌توانیم با توجه به نوع دکوراسیون و با در نظر گرفتن فصول مختلف انتخاب کنیم. مثلاً کوسن‌هایی از جنس پارچه پشمی و یا دارای خز مصنوعی، مناسب برای فصل زمستان هستند و کوسن‌هایی از جنس مخمل و ابریشم، مناسب برای دکوراسیون‌های کلاسیک هستند. در انتخاب پارچه کوسن‌ها زیاد سختگیری نکنید و در صورتی که از چند کوسن در کنار هم استفاده می‌کنید سعی کنید حداقل در یک رنگ، یا یک طرح اصلی با هم هماهنگ باشند.

4-توجه به تعداد و محل قرارگیری کوسن‌ها

تعداد کوسن‌ها و محل قرارگیری آنها بستگی به تعداد مبلمان‌ و سبک دکوراسیون خانه شما دارد. اکثر افراد عدد فرد را برای تعداد کوسن‌ها در نظر می‌گیرند در صورتی که دکوراسیون مدرن از این قاعده پیروی نمی‌کند. فقط به این نکته توجه کنید که در صورتی که هنگام نشستن مجبور به کنار زدن کوسن‌ها شدید بدانید که تعداد آنها زیاد بوده است. معمولاً برای مبل‌های سه نفره و بیشتر، پنج کوسن تهیه و برای مبل‌های دو نفره سه کوسن تهیه می‌شود.

5-توجه به جنس و محتویات داخل کوسن‌ها

در انتخاب و خرید کوسن‌ها به محتویات داخلی آنها توجه کنید چرا که آنها باید از مواد نرم و سبکی پر شده باشند که هم راحت باشند و هم از طرف دیگر خیلی زود فرم خود را از دست ندهند. همچنین پارچه‌هایی برای کوسن‌هایی خود انتخاب کنید که قابل شستشو باشند و به آسانی تعویض شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *