مقالات مبلمان فیدان کرمان

چیدمان مبل و میز ناهارخوری، چگونه با هم ست می شوند؟

میز ناهارخوری - مبلمان فیدان

نحوه چیدمان مبلمان و میز ناهارخوری را بخوانید و دست به کار شوید!

دکوراسیون و چیدمان خانه همیشه جذاب ترین بخش آن است. اما ممکن است به دلیل ندانستن چگونگی ست کردن وسایل، با وجود داشتن بهترین انواع آن ها، فضای غیر هماهنگ و نا آرامی را بچینیم و آن طور که باید از فضا و دکوراسیون لذت نبریم. در این مطلب شما را با چگونگی ست کردن مبلمان و میز ناهارخوری آشنا می کنیم.

 

 

 

 

انواع میز ناهارخوری

میزهای ناهارخوری در فرم های مربع، دایره، بیضی، مستطیل و در مواردی خاص مثلث، شش ضلعی و … تولید و قابل دسترس می باشد. اما دانستن این نکته که کدام یک از طرح های موجود مناسب فضای شماست از اهمیت خاصی برخوردار است. بنابراین 3 نکته ی زیر را هیچ گاه فراموش نکنید:

 1. میزهای مستطیلی و بیضی های کشیده، مناسب فضاهای بزرگ و هم چنین باریک می باشند.
 2. میزهای مربع و گرد برای فضاهای کوچک و هم چنین دارای پلان باز مناسب بوده و باعث می شود ارتباط بین افراد راحت تر شکل گیرد. به زبان ساده با انتخاب میز گرد، یک میز گرد تشکیل دهید!
 3. میزهای تاشو را فراموش نکنید! میزهایی که امکان تنظیم ابعاد دارند به شما اجازه می دهند تا بسته به تعداد مهمانان از آن استفاده کرده و در دیگر مواقع فضای کم تری اشغال نمایند.

 

 

میز ناهارخوری - مبلمان فیدان

 

 

محل قرارگیری میز ناهارخوری

مهم ترین نکته در چیدمان مبلمان و میز ناهارخوری این است که میز شما نباید در مسیر اصلی قرار گیرد و از طرفی هم نباید زیاد به دیوارها بچسبد! بنابراین مکانی دنج تر را انتخاب کرده و فاصله اصولی آن تا دیوارها را رعایت کنید.

فاصله اصولی چیست؟ آن مقدار فاصله ای که به شما اجازه می دهد صندلی ها را به راحتی بیرون کشیده و کمی هم فضای مانور و حرکت در این حالت (حالتی که صندلی ها بیرون کشیده شده اند) داشته باشید. اگر سبک انتخابی برای دکوراسیونتان یک استایل تقریبا رسمی است، محدوده قرار گیری میز تا راهرو باید حداقل 120 سانتی متر فاصله داشته باشد. در خانه هایی با پلان باز، میز ناهارخوری بهتر است در مرکز و رو به روی یک دیوار، تعدادی پنجره و یا در زیر لوستر و نور مصنوعی قرار گیرد.

 

 

 

صندلی های میز ناهارخوری

در انتخاب صندلی ها باید دقت کنید که در زیر میز جا شوند و به مهمانانتان اجازه دهند که به راحتی دست های خود را حرکت دهند. به عبارتی فضای کافی برای آرنج مهمانانتان باقی بگذارند! اما نگاه اصولی تر به این نکته خود به یک مقاله جدا نیاز دارد که در این بخش از آن صرف نظر خواهیم کرد.

 

 

دقت در انتخاب فرش متناسب

قرارگیری فرش در زیر میز ناهارخوری سبب می شود راحتی بیشتر هنگام صرف غذا برای مهمان هایتان به وجود بیاید. هم چنین به تعریف فضا پرداخته و تاکید کننده بر استایل انتخابی شما در دکوراسیون است. نکته مهم در انتخاب فرش ابعاد آن است. ابعاد فرش باید به گونه ای باشد که هنگام عقب کشیدن صندلی ها، پایه های آن به لبه فرش نرسیده و آن را از تعادل خارج نکند.

 

 

ست کردن مبلمان و میز ناهارخوری

برای آن که دکوراسیون جذاب و ایده آلی داشته باشید، لازم است مبلمان و میز ناهارخوری با هم هماهنگی داشته باشند. این هماهنگی را می توان به روش های زیر انجام داد:

 • انتخاب رنگ مناسب
 • انتخاب اندازه مناسب
 • متریال مناسب

 

 

انتخاب رنگ مناسب

یکی از راه های ایده آل برای هماهنگ کردن و یا ست کردن مبلمان و میز ناهارخوری، انتخاب رنگ مناسب برای آن ها است. اگر در اتاق نشیمن سرویس مبلمان با هم هماهنگ نباشند، بین قطعات مختلف اتصال به وجود نمی آید و یکدستی ایجاد نمی شود. راه حل این مشکل تغییر رنگ است.

به این صورت که یک طرح تک رنگ مانند سفید برای فضا انتخاب کنید و سرویس مبلمان و دیوار را به آن رنگ تغییر دهید.اما اگر رنگ هایی که در مبلمان استفاده شده اند در یک طیف قرار دارند و هماهنگ هستند، می توانید پس زمینه را به رنگ خنثی تغییر بدهید.

انتخاب اندازه مناسب

برای آن که در فضا تعادل و تناسب برقرار باشد، باید به اندازه مبلمان در آن فضا دقت کرد. به این معنی که سرویس مبلمان با اندازه فضا هماهنگ باشند. سرویس مبل بزرگ برای یک اتاق نشیمن کوچک مناسب نیست و به همین ترتیب در فضایی که برای یک میز ناهارخوری 12 نفره به اندازه کافی بزرگ است ، یک میز ناهارخوری 4 نفره انتخاب خوبی نیست.

همچنین از لحاظ بصری فضا باید وزن متعادلی داشته باشد. یک مبلمان کلاسیک به هیچ وجه با میزهای فلزی به سبک صنعتی هماهنگ نیست، بلکه میزی با پایه های کنده کاری شده انتخاب ایده آلی برای آن خواهد بود.

متریال مناسب

مواد و متریال سرویس مبلمان نیز در انتخاب آن بسیار اهمیت دارد. به عنوان مثال اگر انتخاب شما برای مبلمان چوب است، بهتر است رنگ و جنس چوب ست مبل و میز ناهارخوری و همچنین جنس و طرح پارچه استفاده شده در مبلمان و میز ناهارخوری یکی باشد.

بوفه و کنسول

در چیدمان مبلمان و میز ناهارخوری اگر فضای کافی در اختیار ندارید می توانید با خیال راحت بوفه و کنسول را حذف کنید! در غیر این صورت قرار دادن بوفه و کنسول به همراه میز ناهارخوری می تواند نقشی دو کاره برایتان داشته باشد! هم فضایی است جهت انبار کردن اقلامی هم چون ظرف و لیوان اضافه و هم سطحی برای قرار دادن نوشیدنی ها و دسر برایتان خلق خواهد کرد.

 

 

نور، نکته مهم در چیدمان مبلمان و میز ناهارخوری !

این فضا حتما باید دارای لوستر و چراغ باشد! بهترین جا برای آن مرکز بوده و بهتر است در فاصله ی 76 تا 86 سانتی متر از سطح میز آویز شود. این ارتفاع سبب می شود که نور تابیده شده در حد مناسب و اصولی دریافت شود.

 

 

چیدمان ست مبل و میز ناهارخوری

برای چیدمان مبل و میز ناهارخوری می توان به راحتی آن ها را در کنار هم قرار دارد. اما با توجه به شکل مبلمان و برای آن که چیدمان جذاب و فوق العاده ای در فضا داشته باشید، می توان چیدمان آن ها را به موارد زیر دسته بندی کرد :

 • مبل راحتی گرد و میز ناهارخوری
 • مبل ال و میز ناهارخوری
 • مبل مربعی و میز ناهارخوری
 • میز ناهارخوری گرد و مبل راحتی گرد
 • مبل و میز ناهارخوری در خانه ای به شکل ال

 

 

 

مجموعه مبلمان فیدان افتخار دارد با توجه به نیاز و سلیقه مشتریان انواع مبلمان ، میز ناهار خوری, سرویس خواب و … در طرح های منحصر به فرد و متنوع  را با بالاترین کیفیت ارائه دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *