مقالات مبلمان فیدان کرمان

ویژگی ها و سبک های میز عسلی و جلومبلی

میز عسلی و جلومبلی

میز عسلی و جلومبلی

اگر می خواهید بعد از تهیه مبلمان خود یک سرویس پذیرایی شیک و زیبا تهیه کنید به توصیه های فیدان توجه کنید.

  • بهتر است جلومبلی شما در کنار میز عسلی که تهیه می کنید متناسب با سبک انتخابی مبلمان شما باشد. سبک مدرن، کلاسیک و سلطنتی هر کدام نیازمند جلومبلی مخصوص به خود هستند.
  • به رنگ و ارتفاع میز عسلی و جلومبلی خود دقت داشته باشید. نه خیلی بلند باشد که کار پذیرایی را سخت کند و نه آن قدر کوتاه که برای جابجایی آن با مشکل روبرو باشید.
  • از میزهای عسلی با وزن کم بهره بگیرید تا در طی گذر زمان با جابجایی مداوم این میزها برای پذیرایی به سلامتی شما آسیبی وارد نشود.
  • ست بودن میز عسلی و جلومبلی هم یکی دیگر از پارامترهای است که در زمان خرید باید به خوبی به آن دقت شود.
  • از میزهای عسلی پله ای برای خانه های که فضای زیادی در اختیار شما قرار نمی دهد استفاده کنید تا به هم ریختگی و نامنظمی در فضا مشاهده نشود. همچنین می توانید از میزهای عسلی هم اندازه برای خانه های بزرگ بهره بگیرید تا فضاهای خالی به راحتی پوشش داده شود.

ویژگی های مهم میز عسلی و جلومبلی

 

بودجه

خوشبختانه برای خرید میز عسلی و جلومبلی محدوده وسیعی از انتخاب بر اساس بودجه مورد نظر وجود دارد.

فرم

انتخاب فرم مناسب با فضای داخلی خانه در بهتر شدن دکوراسیون اهمیت بسیار دارد.

  • فضای کوچک و باریک دارید یا فضای بزرگ و پهن؟
  • آیا کودک درخانه دارید؟

و سوالاتی از این قبیل که با پاسخ دادن به آنها می توانید برای خرید  میز عسلی و جلومبلی انتخاب راحت تری داشته باشید.

اندازه

ارتفاع میز جلو مبلی مشخص است. سطح میز جلو مبلی باید ۵ سانتیمتر بالاتر از ازتفاع مبلمان کناری خود باشد. میز جلو مبلی در حالت عادی و استاندارد ۴۰ تا ۴۵ سانتیمتر ارتفاع دارد ولی اگر ارتفاع مبلمان شما بیشتر است بهتر است از میز جلو مبلی مرتفع تری استفاده کنید.

میز های عسلی در اندازه های متفاوت تولید می شوند و معمولا برای خرید میز عسلی باید به اندازه های میز جلو مبلی توجه داشته باشید و متناسب با آن خرید کنید.

عملکرد

در قدم اول باید هدف اصلی خود را برای میز عسلی و جلومبلی مشخص کنید.

  • آیا از آن استفاده تزیینی دارید؟
  • به عنوان فضایی برای نگهداری وسایل استفاده می کنید؟
  • واقعا قصد استفاده کاربردی را دارید؟

میز عسلی و جلومبلی می تواند دارای طبقه یا کشوهایی باشد تا بتوانند وسیله یا ظروف را در خود ذخیره و نگهداری کنند.

جنس یا متریال

میز عسلی و جلومبلی دارای تنوع در متریال بوده و معمول ترین متریال برای میز جلو مبلی چوب است. چوب گردو، راش، افرا، بلوط و … را می توانید برای میز عسلی داشته باشید. فلز، شیشه، استیل ضد زنگ از متریال دیگر برای میز جلو مبلی هستند.

میز عسلی و جلو مبلی اکثرا در دکوراسیون پذیرایی و فضای نشیمن استفاده می شود. مانند تمام اجزای خانه و دیگر مبلمان میز عسلی و جلومبلی هم دارای تنوع بسیار می باشد. نشستن دور میز و گپ و گفت احساس صمیمیت بیشتری ایجاد می کند و در این میان خوردنی و نوشیدنی های متنوعی که روی میز جلو مبلی قرار دارد، نقش مهمی را ایفا می کنند!

سبک های متفاوت میز عسلی و جلومبلی

 

سبک سنتی

میز عسلی و جلومبلی

در خانه هایی با دکوراسیون به سبک سنتی، از میز عسلی و جلومبلی سنتی استفاده می شود. در این مدل چوب کار شده، منبت کاری و تزیین شده طرفداران بسیاری دارد و یادآور گذشته هستند. میز عسلی و جلومبلی سنتی از چوب ساخته می شود و به دلیل هنرهای انجام شده بر روی چوب آن دارای هزینه نسبتا بالایی هستند.

سبک کلاسیک

میز عسلی و جلومبلی

میز عسلی و جلومبلی کلاسیک باید از چوب و رنگ طبیعی چوب تهیه شود. رنگ های این سری از میزها بر اساس تناژ رنگی طبیعی چوب تهیه و ساخته می شود.

منبت کاری های که روی میز های کلاسیک صورت می گیرد گاهی به صورت دست ساز است که کار را قیمتی تر و زیبا تر جلوه می دهد. از همین رو جلوه زیبا تری به چیدمان منزل شما می دهد که به طبع قیمت آن نیز بالاتر از سایر میزهای دیگر است.

برای سرویس مبل سلطنتی بهتر است از جلومبلی استفاده شود که رنگ آن با تم طلایی انتخاب شده است. رنگی که تناژ رنگی آن در دسته ها و تاج های سرویس مبل سلطنتی نیز مشاهده می شود.

سبک مدرن

میز عسلی و جلومبلی

میز عسلی و جلومبلی در دکوراسیون به سبک مدرن استفاده می شود و نسبت به باقی سبک های میز جلو مبلی طرفداران بیشتری دارد چرا که همخوانی بیشتری حتی با دیگر سبک های دکوراسیون به وجود می آورد.

میز عسلی و جلومبلی مدرن دارای ظاهری ساده و با خطوط منظم است و زیبایی و عملکرد را کنار هم پیش می برد.

سبک روستیک

میز عسلی و جلومبلی

میز عسلی و جلومبلی به سبک روستیک ظاهری روستایی و قدیمی به وجود می آورد. از متریال چوب ساخته می شود ولی الگوهای طراحی آن نسبت به میز جلو مبلی سنتی و کلاسیک ساده تر هستند.

سبک صنعتی

میز عسلی و جلو مبلی

میز جلو مبلی صنعتی یادآور اجزای صنعتی هستند. متریال چوب و فلز را معمولا در کنار هم می توان در میز جلو مبلی صنعتی دید که  ظاهری خشن را نیز به بیننده القا می کنند. در سبک صنعتی و تلفیقی می توان از میز جلو مبلی صنعتی استفاده کرد.

 

برای مشاهده انواع میز عسلی و جلومبلی به سبک فیدان کلیک کنید.

 

 

مجموعه مبلمان فیدان افتخار دارد با توجه به نیاز و سلیقه مشتریان انواع مبلمان ، میز ناهار خوری, سرویس خواب و … در طرح های منحصر به فرد و متنوع  را با بالاترین کیفیت ارائه دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *