مقالات مبلمان فیدان کرمان

نکاتی مهم که باید قبل از خرید میز ال سی دی بدانید!

میز ال سی دی

نکات مهم قبل از خرید میز ال سی دی

با تغییراتی که امروزه در ظاهر و تکنولوژی لوازم صوتی و تصویری شاهد آن هستیم طراحان دکوراسیون داخلی نیز با توجه به سلیقه مشتریان توانسته اند تغییراتی در ظاهر و کیفیت میزهای ال سی دی را بوجود آورند تا همراستا با پیشرفت تکنولوژی روز قرار گیرند.

زمانی که تلویزیون اختراع شد، برای استقرار آن به یک میز نیاز بود، با پیشرفت تکنولوژی و ورود تلویزیون‌های باریک یا LCD ها امکان نصب تلویزیون بر روی دیوار میسر شد؛‌ اما همچنان عده‌ی زیادی دوست داشتند که برای تلویزیون LCD  یا LED خود نیز یک میز داشته باشند. در این مقاله سعی داریم نکاتی که باید قبل از خرید میز ال سی دی بدانید را به شما یادآور شویم.

میز ال سی دی

۱. میز ال سی دی با ارتفاع مناسب انتخاب کنید

برای تماشای تلویزیون مجبور هستید ساعت‌ها گردن خود را در زاویه‌ی ثابتی نگه دارید؛ بنابراین میز ال سی دی باید ارتفاع مناسبی داشته باشد. ارتفاع پیشنهاد شده یک متر است، اما ارتفاع مناسب به ارتفاع مبل و محل نشستن شما بستگی دارد.

برای اطمینان، هنگام نشستن چک کنید که منطقه‌ی مرکزی تلویزیون بالاتر از خط دید شما نباشد. اگر ارتفاع میز ال سی دی فعلی شما کوتاه است و امکان نصب تلویزیون خود روی دیوار را دارید بهتر است ارتفاع آن را با توجه به نکته‌ی بالا تنظیم کنید.

یکی دیگر از عواملی که در انتخاب ارتفاع میز ال سی دی از سطح زمین موثر است، حضور کودکان در خانه‌ است. ارتفاع میز ال سی دی را به گونه‌ای انتخاب کنید که مطمئن شوید دست کودک شما به تلویزیون نمی‌رسد. اگر کودک شما به تازگی راه رفتن را آموخته است احتمالا تخریب تلویزیون تبدیل یکی از ماموریت‌هایش خواهد شد.

۲. طول و عرض تلویزیون را در نظر بگیرید

تناسب بین عرض تلویزیون و عرض میز زمانی که تلویزیون شما به دیوار متصل نیست و روی میز قرار دارد، مهم است. هنگامی که تلویزیون روی میز است باید عرض آن بیشتر از عرض میز باشد. همچنین در خرید میز باید به وزن تلویزیون نیز دقت کرد.

میز خریداری‌شده باید از جنس مقاومی باشد و تحمل وزن تلویزیون را داشته باشد. در چینش اتاق به تناسب سایز میز ال سی دی و ابعاد اتاق نیز دقت کنید.

۳. میز ال سی دی می تواند چیدمان اتاق را زیباتر کند

اتاق نشیمن کوچک به این معنا نیست که شما نمی‌توانید دکور مناسبی برای تلویزیون خودتان داشته باشید. یک گوشه‌ی مناسب با یک زاویه‌ی دید مناسب برای تلویزیون و میز ال سی دی انتخاب کنید.

اگر تلویزیون شما به دیوار نصب شده است، خرید قفسه‌های دیواری می‌تواند جایگزینی برای خرید میز ال سی دی باشد. این قفسه‌ها را روی دیوار در اطراف تلویزیون نصب کنید و فضا را مدرن‌تر کنید. با خودتان فکر کنید که میز ال سی دی می‌تواند چه کاربردی برای شما داشته باشد؟

شاید بخواهید برخی وسایل‌تان را روی آن بچینید. اگر دوست ندارید وسایل شما در قفسه‌های باز و در معرض دید باشند بهتر است میزهای ال سی دی با کمد و کشو را انتخاب کنید یا از سبد‌های پارچه‌ای که داخل آنها معلوم نیستند استفاده کنید.

۴. برای چیدمان یک سبک انتخاب کنید

شما می‌توانید با اضافه کردن وسایل مختلف، دکور میز ال سی دی خود را خاص‌تر کنید. دقت کنید که ترکیب سبک‌ها باعث چینش بدترکیب می‌شود. برای القای حس مینیمالیستی و فضای معاصر می‌توانید از یک نور کم‌رنگ خاکستری یا سفید کم‌رنگ، وسایلی با خطوط هندسی ساده، قفسه‌های باز و خلوت استفاده کنید.

برای القای حس سنتی از چوب جنگل، گیاه، قاب‌های ضخیم و رنگ‌های گرم استفاده کنید.

۵. میز ال سی دی با جنس خوب را انتخاب کنید

میزهای ال سی دی موجود در بازار عموما از جنس چوب، شیشه، فلز و ام دی اف ساخته می‌شوند. چوب، فلز و ام‌دی‌اف مقاومت بیشتری دارند. ام‌دی‌اف جایگزین خوبی برای چوب است و وزن کمتری نیز نسبت به میزهای چوبی دارد. در صورتی که میز تلویزیون شیشه‌ای از شیشه‌های نشکن ساخته‌ شده باشد می‌تواند گزینه‌ی خوبی برای انتخاب باشد.

 

 

 

مجموعه مبلمان فیدان افتخار دارد با توجه به نیاز و سلیقه مشتریان انواع مبلمان ، میز ناهار خوری, سرویس خواب و … در طرح های منحصر به فرد و متنوع  را با بالاترین کیفیت ارائه دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *