مقالات مبلمان فیدان کرمان

نقش بوفه در دکوراسیون داخلی

بوفه

بوفه

بوفه را برای به نمایش گذاشتن ظروف دکوری و لوکس مورد استفاده قرار می دهند. به طور ساده تر می توانیم بگویم بوفه کمدی زیبایی است که برای جلوه دادن به دکوراسیون داخلی مورد استفاده قرار می گیرد. رنگ، اندازه و شکل این کمد دکوری بسته به سلیقه و مساحت منزل شما می تواند متفاوت انتخاب شود. این سری از کمدهای شیشه ای شیک و زیبا به صورت سه در ، دو در و یا یک در تهیه می شوند. برخی از آن ها با استفاده از کشوهای متعددی نیز تولید می شوند. باید بگویم شما با استفاده از بوفه های دکوری علاوه بر به نمایش گذاشتن ظروف قدیمی و نوستالژی خود می توانید به سر و سامان دادن وسایل منزل خود نیز بپردازید. در مقاله پیش رو سعی بر آن داریم تا شما را با بوفه های مدرن و کلاسیک و البته سلطنتی بیشتر آشنا کنیم. با ما همراه باشید تا در زمان خرید این کالای لوکس بهترین انتخاب از آن شما باشد.

 

 

نقش بوفه در دکوراسیون داخلی از گذشته تا کنون

بوفه یکی از وسایل دکوری است که از گذشته تا کنون در دکوراسیون های داخلی مورد استفاده قرار گرفته است. بدون شک همه شما در خانه های قدیمی مادر بزرگ هایتان کمدهای شیشه ای چوبی را مشاهده کرده اید که با استفاده از لوازم دکوری مثل بشقاب های گل قرمز دیزاین شده است. بوفه این روزها تنها شکل ظاهری متفاوت تری پیدا کرده است و کاربردی شبیه به گذشته دارد. بوفه را این روزها می توانید با اشکال متفاوت و با تم های رنگی متنوع برای طراحی داخلی مورد استفاده قرار داد. به عنوان مثال شما با استفاده از یک بوفه سلطنتی می توانید وسایل بلوری خود را به نمایش بگذارید. یک بوفه کلاسیک این امر را در اختیار شما می گذارد که لوازم قدیمی خود را به خوبی نگهداری کنید. همچنین با استفاده از بوفه های مدرن می توانید لوازم دکوری با تم طلایی را برای ایده پردازی های خاص مورد استفاده قرار دهید.

 

 

نقش بوفه در دکوراسیون داخلی

بوفه را برای کارهای بسیاری می توان در منزل مورد استفاده قرار داد. به عنوان مثال شما از بوفه می توانید برای نگهداری لوازم قدیمی خود که به آن ها علاقه زیادی دارید بهره بگیرید. این امر سبب می شود تا هیچ آسیبی به یادگاری های شما در طی گذر زمان وارد نشود. از سوی دیگر شما از بوفه می توانید برای جلوه دادن به کالاهای لوکسی که در منزل نگهداری می کنید بهره بگیرید. به عنوان مثال گلدان، گلاب پاش یا کاسه و بشقاب شیکی که در فضای منزل به صورت نامنظم قرار گرفته است را با استفاده از یک بوفه نظم و جلوه بیشتری بدهید. در نهایت بوفه خود کمدی است که به منظور زیبا سازی بیشتر فضای منزل شما در اتاق نشیمن، اتاق پذیرایی و بخش های دیگری از منزل مورد استفاده قرار می گیرد. بدون شک نیاز به یک بوفه نه تنها برای دکور کردن فضا بلکه برای جایگذاری بهتر وسایل امری ضروری و مهم است.

 

 

بوفه و دکوراسیونی به سبک مدرن

برای دکوراسیون به سبک مدرن، باید از نوعی بوفه  استفاده کنید که ساده تر بوده و تزئینات زیادی نداشته باشد. خطوط ساده و منظم، از ویژگی های سبک مدرن است. بوفه مدرن می تواند تنها دارای طبقاتی ساده برای نمایش ظروف یا وسایل دکوری شما باشند و تمرکز بیشتر را روی نمایش محتویات بوفه بگذارند و نه تزیینات بوفه.

 

 

بوفه و دکوراسیونی به سبک سلطنتی

بوفه سلطنتی دارای چوب برش خورده و تزیینات کار شده بسیاری با خطوط منحنی است که شکوه و وقار را به دکوراسیون پذیرایی و غذاخوری خانه شما می بخشد. زمانی که از بوفه سبک سلطنتی استفاده می کنید حتما سبک خانه خود را نیز در نظر داشته باشید. با انتخاب این نوع بوفه در دکوراسیون خانه تان با تجملات بسیار که از وسایل قدیمی و با ارزشی تشکیل شده است را می توان به خوبی مدیریت کنید. مقداری از این وسایل که قابلیت قرارگیری و نمایش در ویترین دارند را به بوفه منتقل کنید. همچنین با توجه به اکسسوری و وسایل تزئینی خانه خود می توانید تصمیم بگیرید که درون بوفه و ویترین چه وسایلی قرار بگیرند.

 

 

بوفه و دکوراسیون به سبک کلاسیک

همان طور که می دانید عنصر اصلی دکوراسیون های کلاسیک چوب است. چوب های با کیفیت که رنج قیمتی کار را نیز افزایش می دهد. این افزایش قیمت بی دلیل نیست زیرا وسایل چوبی مدت زمان بیشتری به نسبت سایر وسایل دکوری در منزل شما کارایی خواهند داشت. دکوراسیون های کلاسیک برای افراد سخت پسند بهترین گزینه انتخابی هستند. زیبایی، طراحی خاص، تم رنگی بی نظیر از جمله مواردی است که به راحتی در سرویس های چوبی کلاسیک می توان مشاهده کرد. اگر از مبلمانی به سبک کلاسیک برای اتاق نشیمن خود بهره گرفته اید بدون تردید یک بوفه چوبی با سایز متناسب با فضای داخلی شما می تواند بسیار اثر گذار باشد. شما می توانید این سبک بوفه های را برای اتاق پذیرایی یا حتی اتاق مطالعه خود برای جایگذاری وسایل لوکس و گران قیمت مورد استفاده قرار دهید.

 

بوفه

 

بوفه در اتاق نشیمن

بوفه را می توان در تمام بخش های داخلی منزل به کار گرفت. شما می توانید از این کمد دکوری لوکس برای زیبا تر جلوه دادن اتاق نشیمن خود نیز کمک بگیرید. استفاده از کنسول و لوازم دکوری خاص در زیبا سازی فضای داخلی منزل شما نیز بی تاثیر نیست. استفاده از تم های رنگی متفاوت با استفاده از کنسول و بوفه ای با تم رنگی طلایی سفید این امکان را به شما می دهد که هارمونی رنگ را به خوبی در فضا به دست آورید. ایده پردازی با رنگ طلایی اثر گذار ترین طراحی است که با استفاده از بوفه های با این تم رنگی می توان به دست آورد. شما با لوازم دکوری طلایی یا مسی رنگ می توانید زیبا سازی این کمد و فضای اطراف آن را بیشتر از قبل مشاهده کنید. به شما توصیه می کنیم در اتاق نشیمن و در اطراف میز پذیرایی از این بوفه لوکس و زیبا بهره بگیرید تا سلیقه خود را به رخ مهمان های خود بکشید.

 

 

بوفه و اتاق پذیرایی

بوفه وسیله بسیار کاربردی است که در تمام بخش های منزل به راحتی می توان از آن استفاده کرد. در اتاق نشیمن یا اتاق پذیرایی تفاوتی نمی کند؛ زیرا این محصول یک کالای دکوری است که در تمام بخش های داخلی زیبایی خود را منعکس می کند. شما می توانید در اتاق پذیرایی خود جایی که برای نشست های رسمی و مهمان های ویژه در نظر گرفته اید از یک بوفه دکوری کمک بگیرید. این سبک از کمدها این امکان را به شما می دهند که کالاهای لوکس و گران قیمت خود را علاوه بر نگهداری بهتر به خوبی به نمایش بگذارید. شکی در این نیست که خانم های با سلیقه ایرانی با استفاده از یک بوفه دکوری بی نظیر ترین ایده پردازی را خلق می کنند.

 

 

بوفه و تاثیر آن در زیبا سازی منزل

در زمان خرید ویترین باید به نکات اساسی توجه شود. به عنوان مثال اگر سرویس مبلمان یا میز نهار خوری شما به سبک سلطنتی تهیه شده است بهتر از بوفه شما نیز با همین سبک انتخاب شود. یا اگر دیزاین شما یک دکوراسیون مدرن است توصیه ما بهره گرفتن از بوفه های مدرن، شیک و ساده است. سبک کلاسیک نیز بهره گیری از تم چوب در چیدمان داخلی است به همین خاطر توصیه ما به شما استفاده از رنگ قهوه ای روشن یا تیره برای دیزاین کردن فضای داخلی به سبک کلاسیک است. از سوی دیگر در زمان خرید بوفه باید به این مهم توجه داشته باشید که برای چه فضای قصد خرید دارید. اگر اتاق شما بزرگ است بوفه های بزرگ و پشت آینه ای که سبب دو برابر جلوه دادن وسایل داخل بوفه می شوند می تواند انتخاب مناسبی باشد. حال اگر اتاق شما یا فضای را که می خواهید با استفاده از بوفه به دیزاین آن بپردازید کوچک است بهتر است از بوفه ای استفاده شود که دارای کشو نیز هستند. این امر علاوه بر دکوراسیون داخلی به جایگذاری وسایل اضافی شما نیز کمک می کند.

 

 

تمیز کردن بوفه ی چوبی

قبل از هر چیز به این نکته  اشاره می‌کنیم که برای جلوگیری از خرابی و افزایش طول عمر چوب نباید بوفه را در معرض نور مستقیم و گرما قرار دهیم چون باعث تغییر رنگ می‌شود و همچنین باید هر چند وقت یک بار آن را با پارچه‌ی بدون پرز گردگیری کنیم تا تمیز بماند. توجه داشته باشید که شیوه‌ی تمیز کردن بستگی به جنس چوب دارد مثلا اگر جنس چوب بوفه شما گردو باشد باید عملیات گردگیری و تمیزی روزانه باشد و در صورت مشاهده‌ی لکه روی چوب گردو آن را با خمیردندان پاک کنید.

 

نکته آخر

بوفه کاربردهای زیادی دارد مثلا از آن به عنوان کتاب‌خانه، کابینت یا نگه‌داری از اشیای گرانبها استفاده می‌شود. چیدمان داخل ویترین اصول و قوانین خاص خودش را دارد که با رعایت این قوانین نه تنها باعث حفظ طول عمر اشیا و بوفه شده‌ایم بلکه به زیبا و خاص شدن این نقطه‌ی کانونی کمک کرده‌ایم. قوانین چیدمان ویترین در حالت کلی به این صورت می‌باشد که اکسسوری‌های سنگین وزن و تیره‌تر در پایین‌ترین طبقه قرار می‌گیرد و رفته رفته اکسسوری‌ها از پایین به بالا سبک‌تر و شفاف‌تر می‌شوند.

 

 

 

 

 

مجموعه مبلمان فیدان افتخار دارد با توجه به نیاز و سلیقه مشتریان انواع مبلمان ، میز ناهار خوری, سرویس خواب و … در طرح های منحصر به فرد و متنوع  را با بالاترین کیفیت ارائه دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *