مقالات مبلمان فیدان کرمان

میز کنسول و کاربردهای آن

میز کنسول - مبلمان فیدان

آشنایی با میز کنسول

کنسول یک میز دکوری شیک و لوکس است که کاربردهای بسیاری در دکوراسیون داخلی دارد. شما می توانید با استفاده از کنسول های جدیدی که در بازار یافت می شوند علاوه بر زیبا سازی به چیدمان بهتر نیز دست پیدا کنید. همچنین شما می توانید از این میز زیبا و جادار برای هر بخشی از منزل که تمایل دارید استفاده کنید. اندازه و ابعاد میز کنسول به سلیقه و نیاز شما بستگی دارد.

شما می توانید از میز کنسول به تنهایی یا از آینه همراه آن نیز بهره بگیرید. در مقاله پیش رو روش های دیزاین با کنسول، انواع آن و نوع چیدمان داخل کنسول در فضاهای متفاوت را ارائه می دهیم. بدون شک هر خانه بزرگ و کوچکی با استفاده از یک کنسول شیک کار دیزاین داخلی را بهتر از قبل دنبال می کند. با ما همراه باشید تا متفاوت ترین ایده پردازی با میزهای کنسولی را از آن خود کنید.

میز کنسول چیست

میز کنسول شبیه به میز توالت یا دراوری است که به شکلی کاملاً شیک تر و مجلل تر تهیه و تولید می شود. از همین رو شما به راحتی می توانید با استفاده از یک میز کنسولی شیک و زیبا کار دیزاین منزل خود را به انجام برسانید. درگذشته از میز کنسول برای نگهداری لوازم و مدارک با ارزش استفاده می شد.

از همین رو این میز شاید حکم یک گاو صندوق را نیز ایفا می کرد. به عنوان مثال برخی از افراد سند منزل، شناسنامه یا مدارک با ارزش خود را در داخل کشوهای قفل دار این سبک از میزهای دکوری داخل میز کنسول قرار می دادند. این روزها از میز کنسول برای مصارف بسیاری استفاده می شود.

جایگذاری ظرف و ظروف در اتاق پذیرایی، قرار دادن وسایل یادگاری قدیمی و گاهی از میز کنسول تنها به منظور یک دکوری لاکچری بهره گرفته می شود. شما بر اساس محیطی که قصد دیزاین آن را دارید می توانید میز کنسول متفاوتی را تهیه و مورد استفاده قرار دهید. این سبک از میزها این روزها با اشکال کاملاً متفاوت تهیه می شود. برخی از آن ها بدون کشو و تنها با یک آینه شیک برای دکوری راهرو مورد استفاده قرار می گیرند.

در اتاق نشیمن میز کنسول چه کــاربردی دارد

اگر اتاق نشیمن شما از مساحت قابل قبولی برخوردار است بدون شک میز کنسول مهر نهایی برای دکوراسیون داخلی شما به شمار می آید. شما می توانید از میز کنسول برای نقطه مرکزی چیدمان مبلمان خود استفاده کنید.

به شکلی که با قرار دادن یک میز کنسول و آینه همراه آن حول محور آن به چیدمان مبل ها بپردازید. همچنین می توانید از میز کنسول بدون آینه به منظور دکور کردن مدرن تر استفاده کنید. شاید یک شمعدان و آینه رومیزی ایده خوبی برای دکور کردن میزهای کنسول به شمار آید.

اتاق نشیمن را باید زیبا تر از تمام بخش های منزل دیزاین کرد زیرا رفت و آمد زیاد در این فضا نیازمند زیبا سازی بیشتر است. اگر از میز کنسول در اتاق نشیمن استفاده می کنید برای شما چند توصیه داریم. با قرار دادن آلبوم یادگاری خود مهمان های خود را در شب نشینی ها شگفت زده کنید. یا اینکه می توانید اسناد و مدارک مهم خود را همیشه در جلوی چشمتان داشته باشید. از کشوهای تعبیه شده در این میز برای قرار دادن بازی های سرگرم کننده بهره بگیرید و مهمان های خود را به یک شب نشینی هیجان انگیز دعوت کنید.

نقش میز کنسول در چیدمان اتاق پذیرایی

کنسول یکی از مهم ترین وسایل دکوری اتاق پذیرایی به شمار می آید. شما می توانید با حذف آینه از کنسول و قرار دادن عکس های یادگاری بر روی آن در ابتدا یک میز نوستالژی را به تصویر بکشید.

اگر تمایل داشته باشید می توانید در مجاورت میز پذیرایی از این میز دکوری بهره بگیرید تا کاربرد های بیشتر آن برای شما مشخص شود. به عنوان مثال شما می توانید با قرار دادن ظروف پذیرایی، شمعدان، شمع، سرویس قاشق و چنگال، سفره، پارچه های زیر بشقابی و بسیاری موارد دیگر که عناصر اصلی یک میز پذیرایی به شمار می آیند کار رفت و آمد خود را به منظور پذیرایی از مهمان ها به حداقل برسانید.

این سبک میزها نه تنها به عنوان یک میز پذیرایی بلکه نقش بسیار پررنگی برای جایگذاری وسایل دارند. این میز به راحتی نقش یک میز چرخ دار، یک بوفه، درآور و میز دکوری را برای شما ایفا می کند. اگر می خواهید خاص تر از گذشته به دیزاین اتاق پذیرایی خود بپردازید بدون تردید استفاده از یک بوفه و میز کنسول ست این امر را برای شما فراهم می سازد.

میز کنسول و اتاق خواب

شاید با خود بگوید آیا از میز کنسول برای اتاق خواب هم می توان استفاده کرد. باید به شما بگویم بله میز کنسول به دلیل طراحی و زیبایی چشم نوازی که دارد برای تمام فضاهای داخلی قابلیت استفاده دارد.

به عنوان مثال شما می توانید به جای میز توالت از میز کنسول که طراحی متفاوت تری دارد برای اتاق خواب خود بهره بگیرید. گاهی از این میز به عنوان یک میز مطالعه لاکچری نیز استفاده می شود. کشوهای تعبیه شده بر روی این میز این امکان را به کاربر می دهد که وسایل بسیار زیادی را در آن جایگذاری کند.

این وسایل می تواند ظرف و ظروف، اسناد و مدارک یا حتی پرونده های کاری شما باشد. استفاده از میز کنسول بر حسب سلیقه و نیاز شما متفاوت تعریف می شود. هر کسی می تواند بسته به شرایط و فضای که در اختیار دارد تعریف خود را از میز کنسول متفاوت به نمایش بگذارد. برخی تمایل دارند زیبا ترین میز را برای یک دکوری لاکچری و برخی دیگر تمایل دارند یک میز بزرگ چند کشویی را برای جایگذاری وسایل خود مورد استفاده قرار دهند.

اندازه و ابعاد میز کنسول

میز کنسول با ابعاد و اندازه های بسیار متنوع در بازار یافت می شوند. به عنوان مثال شما می توانید از میز کنسول ساده که تنها به منظور دکوری تهیه و تولید شده اند بهره بگیرید. یک میز چهار پایه با شکل و طراحی زیبا به همراه یک آینه دکوری که کار دیزاین آن را تکمیل تر جلوه می دهد. عموماً این سبک از میز کنسول  برای فضاهای که مساحت زیادی در اختیار کاربر قرار نمی دهد برای دکوری مورد استفاده قرار می گیرد.

از سوی دیگر برخی از کنسول ها از چند کمد و کشو ساخته می شود. شما می توانید بر اساس فضای که قصد دکوراسیون آن را دارید از یک کنسول با ابعاد و اندازه متفاوت بهره بگیرید. میزهای هستند که با دو کمد و چند کشو در قسمت میانی طراحی شده اند و نیز برخی از میزها با سه ردیف کشو ساخته و تهیه می شوند. این به سلیقه شما بستگی دارد که چه کنسولی برای فضای داخلی شما مناسب تر است؛ یعنی شما علاوه بر دکوراسیون کردن فضا می توانید به چیدمان بیشتری نیز بر حسب اندازه میز دست پیدا کنید.

میز کنسول - مبلمان فیدان

انواع میز کنسول با آینه و بدون آینه

میز  کنسول عموماً با استفاده از یک آینه به فروش می رسند. این به سلیقه شما بستگی دارد که از آینه دیواری یا آینه رو میزی این سری از کنسول ها بهره بگیرید. شاید تمایل داشته باشید یک میز کنسول ساده و بدون آینه را تهیه و با آینه و شمعدان یادگاری خود کار دکوراسیون آن را به انجام برسانید.

همچنین می توانید تنها با استفاده از دو شمعدان به صورت قرینه در کنارهای میز کار چیدمان روی میز را تصویر سازی کنید. استفاده از یک گلدان دکوری ساده و شیک با گل های طبیعی یا مصنوعی نیز توصیه ما به شما برای دیزاین کردن میز کنسول است. در هر صورت می خواهیم به شما بگویم این میزهای دکوری با تمام سلیقه ها سازگار است. هر شکل و اندازه با هر تم رنگی که شما بخواهید به راحتی قابل تهیه است. برای دکوراسیون های مدرن می توانید از میز کنسول ساده و برای دکوراسیون های کلاسیک می توانید از میزهای چوبی با کنده کاری های خاص بهره بگیرید.

کلام آخر برای تهیه میز کنسول

اگر تصمیم به تهیه میز کنسول گرفته اید اصلاً نگران این نباشید که آیا این محصول برای شما کاربردی است یا خیر؟ باید به شما بگویم این سبک میزها برای خانه های کوچک و اتاق های بزرگ قابلیت استفاده دارند؛ زیرا شما با استفاده از این میزها می توانید علاوه بر زیبا سازی دکوراسیون داخلی به نگهداری وسایل یادگاری خود نیز بپردازید.

به عنوان مثال ظروف یادگاری خود را با قرار دادن در کشو این میزها می توانید تا سالیان سال با دقت بیشتر نگهداری کنید. همچنین شما می توانید اسناد و مدارک، آلبوم های نوستالژی، دکوری های قدیمی، وسایل گران بها و هر چیز دیگری را که نگهداری از آن برایتان مهم است را در داخل کشوهای این میز لوکس قرار دهید. ابعاد و اندازه میز را بر اساس مساحت منزل خود انتخاب کنید و با لذت چیدمان منزل خود را به نمایش بگذارید.

 

 

 

 

مجموعه مبلمان فیدان افتخار دارد با توجه به نیاز و سلیقه مشتریان انواع مبلمان ، میز ناهار خوری, سرویس خواب و … در طرح های منحصر به فرد و متنوع  را با بالاترین کیفیت ارائه دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *