مقالات مبلمان فیدان کرمان

میز عسلی مناسب خانه‌ خود را انتخاب کنیم

میز عسلی

میز عسلی مناسب خانه‌ خود را انتخاب

میز عسلی از جمله اقلامی است که در بخش‌های متفاوت مبلمان منزل به کار برده می‌شود. در واقع این میزها بخش عمده‌ای از مبلمان را به خود اختصاص می‌دهند.

مبلمان بدون حضور این میزها چندان سودمند نخواهد بود. چرا که این میزهای نقلی نه تنها زیبایی چشم‌نوازی در فضا به‌وجود می‌آورند؛ بلکه پذیرایی و میزبانی را به مراتب دلچسب ‌تر می‌کنند.

در نگاه اول شاید این میزها چندان کاربردی به‌نظر برسند. اگر دیزاین مناسبی را برای میز عسلی جلو مبلی خود در نظر بگیرید؛ از زیبایی و کارایی این میزها حیرت‌زده خواهید شد.

 

ویژگی یک میز عسلی

یک میز عسلی از جمله لوازمی است که مبلمان اتاق‌نشیمن یا پذیرایی را کامل می‌کند. یک میز جلو مبلی مناسب علاوه بر زیبایی، هویت میزبان را نیز به معرض نمایش می‌گذارد. چرا که میزها عسلی کارکردها و کاربردهای متفاوتی دارند؛ بنابراین اینکه شما از میزهای عسلی در چه فضاهایی استفاده می‌کنید، گویای حقایق بسیاری خواهد بود.

میز عسلی

میز عسلی در رنگ‌های متفاوتی عرضه می‌شود. در ساخت این میزها از مواد اولیه مختلف نیز استفاده می‌شود. طراحی‌های به‌کاررفته در بخش دیزاین این میزها نیز بسیار متنوع است.

میز عسلی سلطنتی، کلاسیک، مدرن، فانتزی، تاشو، فلزی، چوبی، پایه‌دار، چرخ‌دار، یک نفره، کوچک و بزرگ و بسیاری مدل‌های دیگر در بازار موجود هستند. اما شما هستید که تصمیم می‌گیرید؛ کدام مدل مناسب دکور منزل شما است.

آیا جدیدترین طراحی‌ها را می‌پسندید یا میز‌های عسلی شبیه به میز تلویزیون‌های قدیمی را ترجیح می‌دهید.

تنها گزینه‌ای که یک میز را شیک، مدرن یا جدید جلوه می‌دهد، سلیقه و نیاز شما است. به یاد داشته ‌باشید که میزهای کنار مبل نقش به سزایی در چیدمان منزل شما دارند.

اگر در فضای کوچکی زندگی می‌کنید؛ تمام قسمت‌های فضا برای شما ارزشمند هستند؛ بنابراین بهتر‌است در انتخاب میز موردنظر، نیازهای خود را درنظر بگیرید.

نوع و سبک دکوراسیون شما در انتخاب میزهای عسلی مؤثر است. به عنوان مثال اگر در چیدمان منزل خود از مبل‌های بدون‌دسته استفاده کرده‌اید؛ قطعاً به میزهای عسلی نیاز خواهید‌ داشت.

تصور کنید مهمانی به منزل شما آمده است و روی مبل بدون دسته شما نشسته است؛ شکی نیست که مبل بدون دسته شما ظاهر فوق‌العاده زیبایی دارد و بی‌نهایت هم راحت است. همه چیز خوب به‌نظر می‌رسد، تا زمانی که با سینی چای مقابل مهمان خود می‌ایستد و چالش بزرگی را برای او به‌وجود می‌آورید. او به دنبال فضای مناسبی برای قراردادن فنجان چای خود بود! درست در همین زمان شما متوجه جای خالی یک میز مناسب در کنار مبل می‌شوید.بنابراین بهتراست، قبل از چنین رویدادی میزهای عسلی مورد نظر خود را تهیه کنید.

ارتفاع میز را متناسب با مبلمان‌های نزدیک انتخاب کنید. در انتخاب میز برای مبل بدون‌دسته به‌خاطر داشته‌ باشید که ارتفاع مناسب میز کنار مبل تا زیر آرنج فردی است که روی میز نشسته است. در واقع بهتر‌است؛ میز حدود ۵ تا ۷ سانتی‌متر از محل قرارگیر‌ی آرنج پایین‌تر باشد. این اندازه را یادداشت کنید و میز عسلی طلایی یا ساده خود را برای کنار مبلمان راحتی خود انتخاب کنید.

 

چیدمان میز عسلی

چیدمان در مبلمان منزل نقش بسیار تعیین‌کننده‌ای دارد. در واقع زمانی که صحبت از میزهای عسلی به میان می‌آید؛ این نگرانی نیز پیش خواهد آمد که میزهای عسلی جدید طراحی دکور را به هم می‌زنند. اما اگر جدیدترین ایده‌های روز را نیز در دکور خود به کار برده‌باشید؛ نمی‌توانید استفاده از میزهای عسلی را کنار بگذارید.

میزها را در رنگ‌ها و طرح‌های متناسب با فضا انتخاب کنید. رنگ کاورهای کوسن‌ها و مبلمان را در تصمیم‌گیر‌ی لحاظ کنید. زاویه قرارگیر‌ی میز جلو مبلی با میز تلویزیون را هماهنگ کنید و سعی کنید در این فاصله از میزهای اصلی استفاده نکنید.

در چیدمان فضای شما اشیایی مانند آباژورهای رومیزی و گلدان‌ها نیز به‌چشم می‌خورند. در انتخاب میز عسلی اندازه و وزن اشیایی که روی این میزها جای می‌گیرند را در نظر بگیرید.

اگر میز چرخ‌داری را انتخاب کرده‌اید؛ بهتراست گلدان یادگاری مادربزرگ خود را روی آن قرار ندهید؛ میز دیگری را انتخاب کنید و نگرانی از بابت گلدان را به فراموشی بسپارید. سعی کنید با درنظر‌گرفتن فضای موجود میزهای عسلی را تهیه کنید. استفاده بیش از اندازه از میز عسلی فضا را کوچک‌تر از آنچه که هست؛ نشان می‌دهد. علاوه براین جابه‌جایی در چنین فضایی نیز چندان ساده نخواهد بود.

 

به یاد داشته باشید

میز عسلی کارایی و زیبایی را همزمان به دکور خانه شما تقدیم می‌کند. کافی‌است پس از به‌پایان رساندن چیدمان منزل چند قدم دورتر بایستید و نقاط خالی را علامت بزنید.

روی مبلمان بنشینید و با یک فنجان چای از خود پذیرایی کنید؛ آیا جای چیزی خالی احساس نمی‌شود؟

نیازهای خود را در گوشه و کنار منزل شناسایی و میزهای عسلی موردنظر خود را انتخاب کنید.

در خرید میز عسلی اندازه فضا و رنگ و نیازهای خود را به دقت در نظر بگیرید.

 

 

 

برای مشاهده انواع میز عسلی به سبک فیدان کلیک کنید.

 

مجموعه مبلمان فیدان افتخار دارد با توجه به نیاز و سلیقه مشتریان انواع مبلمان ، میز ناهار خوری, سرویس خواب و … در طرح های منحصر به فرد و متنوع  را با بالاترین کیفیت ارائه دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *