مقالات مبلمان فیدان کرمان

میزها چه نقشی دارند در مبلمان؟

میزها نقش مهمی در مبلمان را ایفا می کنند. برای سالن پذیرایی از میز عسلی و میز جلو مبلی استفاده می شود. اما با توجه به اینکه فضای پذیرایی به تزئینات هم نیاز دارد، میز پایه هم برای این اتاق لازم است. به عنوان مثال برای قرار دادن آباژور، مجسمه، گلدان و یا تلفن به میزهای مجزا و کوچک نیاز داریم. پس در این مقاله چند مورد از انواع میز را باهم بررسی می کنیم.

میز جلو مبلی :

ميز جلوي مبلي يكي از مهم ترين عناصر دكوراسيون خانه است و در هر خانه اي اين ميز به فراواني وجود دارد.

ميز جلوي مبلي به مبلمان خانه جلوه خاصي مي دهد و باعث مي شود كه خانه شما جلوه اي از زيبايي داشته باشد. ميز جلوي مبلي تاثير به سزايي در زيبا نشان دادن فضاي خانه مي شود و نقش آن را نبايد ناديده گرفت.

می توان گفت میزجلو مبلی در کنار مبلمان منزل یکی از اجزای جدانشدنی چیدمان محسوب می شود.

قطعا شما بعد از خرید یک ست کامل مبل به دنبال میزجلومبلی مناسب با سبک مبل خودتان می گردید.انتخاب میزجلومبل مناسب تاثیر مهمی در دکوراسیون منزل شما دارد. در واقع میز جلومبلی از نظر ظاهری تکمیل کننده فضا بوده و عملکرد مثبت آنرا در خانه نباید نادیده گرفت.

میز-جلومبلی

میزهای عسلی پذیرایی

میزهای عسلی هم باید با میز جلو مبلی ست و هماهنگ باشد. لازم نیست رنگ مبلمان و میزها ست شود. بلکه می توانید میزهای عسلی و میز جلو مبلی را با منبت ها ست کنید.

میز عسلی بهتر است از جنس چوب باشد. در برخی موارد ممکن است میز عسلی از فلز یا ترکیبی از چوب، شیشه و فلز باشد. اما این نوع میز عسلی برای پذیرایی مناسب نیست.

اندازه و سایز میزهای عسلی کوچک است و برای قرار دادن وسایل پذیرایی ساخته می شوند. با این وجود یک میز عسلی مناسب برای پذیرایی باید جای قرار دادن کتاب، مجله، شطرنج و … را داشته باشد. اگر میز جلو مبلی و میز عسلی به صورت کشویی طراحی شوند، محلی برای قرار دادن وسایل کوچک است.

با این وجود از گذاشتن وسایل بیش از حد و سنگین در کشوی میزهای عسلی خودداری کنید. زیرا با سنگین شدن، جابجایی آنها را سخت می کند. لبه های میز عسلی نباید تیز باشد. ارتفاع آنها باید به اندازه سطح نشیمنگاه مبلمان باشد تا مهمان ها زمان پذیرایی به دردسر نیفتند.

میزهای-عسلی-پذیرایی

 

میزهای تزئینی برای پذیرایی

در کنار میز جلومبلی و میزهای عسلی که وجود آنها برای پذیرایی ضروری است، میزهای دیگری هم هستند که به زیبایی پذیرایی می افزایند. این میزها پایه وسایل تزئینی هستند. به عنوان مثال برای قرار دادن آباژورها به میز عسلی نیاز دارید. اما میزهای تزئینی باید کوچک و به اندازه وسایل تزئینی باشند.

تا فضای زیادی را اشغال نکنند. یکی دیگر از ویژگی های آنها مناسب برای پذیرایی، رنگ آنهاست. طرح منبت کاری یا نقش و نگار برای میزهای تزئینی ضرورتی ندارد و می توانید از میزهای ساده هم استفاده کنید.

اما رنگ این میزها باید با میزهای عسلی و میز جلو مبلی یکسان و هماهنگ باشد. تفاوت رنگ باعث شلوغ شدن فضای پذیرایی می شود. همچنین اگر تعداد زیادی میز تزئینی را در پذیرایی استفاده کنید، محل نشستن و قرار دادن سایر وسایل محدود می شود.

میزهای-تزئینی

میزهای گرد، بزرگ و با ارتفاع 80 سانتیمتر

یک روش دیگر برای زیباسازی اتاق پذیرایی استفاده از آنها، بزرگ و  با ارتفاع 80 سانتیمتر است. این میزها تنها برای زیبایی فضا استفاده می شوند.

این میز در گوشه ای از سالن گذاشته می شود. برای قرار دادن اشیا ریز و درشت که در زیبایی تاثیر دارند. اما باید میز گرد با رومیزی بلند که تا روی زمین کشیده می شود، پوشانده شود.

برای رومیزی میزهای گرد می توان از پارچه ساتن، ابریشمی با آستر گیپور استفاده کرد. از این نوع میزها برای چیدمان سفره هفت سین و یا شب یلدا استفاده می شود. سایز و اندازه آنها نسبت به میزهایی که برای آباژور و قاب عکس استفاده می شود، بزرگتر است.

میز-گرد

مبلمان فیدان کرمان

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *