مقالات مبلمان فیدان کرمان

طراحی دکوراسیون اتاق خواب با اصول فنگ شویی مدرن

فنگ شویی-مبلمان فیدان

طراحی دکوراسیون اتاق خواب با اصول فنگ شویی مدرن

استفاده از علم فنگ شویی مدرن در چیدمان و طراحی دکوراسیون منزل می تواند نوعی انسجام و تعادل را در فضا برقرار کند و در به جریان انداختن انرژی مثبت در میان وسایل نیز تاثیرگذار باشد.

به همین دلیل هم هست که یکی از مهم ترین اصول طراحی داخلی در رعایت اصول فنگ شویی خلاصه می شود. فنگ شویی برای هر کدام از فضاها و بخش های خانه متناسب با نیازها و انرژی های لازم برای آن فضا، قوانین مشخصی را ارائه می دهد. در این مطلب از مجله مبلمان فیدان با شما هستیم تا به موضوع فنگ شویی اتاق خواب بپردازیم و شما را با قوانین آن آشنا کنیم.

پشتی چوبی تخت خواب

بر اساس فنگ شویی، بهترین جنس برای پشتی تخت خواب، متریال چوب است، چرا که چوب از استحکام بالایی برخوردار است. با وجود این بر اساس فنگ شویی تخت خواب شما باید حتما پشتی چوبی داشته باشد.

برخی از مدل های پشتی تخت خواب هایی که امروزه طراحی و تولید می شوند از روکش هایی همچون چرم و یا پارچه نیز برخوردار هستند، نکته ای که در این رابطه باید در نظر گرفت آن است که این متریال ها نیز باید محکم و در عین حال ظریف باشند تا در نهایت از به جریان افتادن انرژی مثبت در خانه جلوگیری نکنند.

فنگ شویی-مبلمان فیدان

انتخاب تشک مناسب

امروزه با توجه به تنوع مدل های مختلفی از تشک های طبی و غیر طبی در بازار، شما می توانید با طیف بسیار متفاوتی از کیفیت ها و البته قیمت ها رو به رو شوید. اما نکته ای که باید مد نظر داشته باشید این است که کیفیت و راحتی تشک حرف اول را می زند.

اصولا فنگ شویی به ما می گوید که شما باید به دنبال تشکی باشید که بتواند خستگی روزانه شما را برطرف کرده و انرژی های منفی ناشی از طی روز را از بدن شما به دور کند. هر چه در شب بهتر بخوابید، در روز انرژی و سلامتی بیشتری خواهید داشت. پس با این اوصاف دل به قانون فنگ ‌شویی بدهید و سراغ تشک دست دوم نروید.

خالی گذاشتن زیر تخت خواب

به طور کلی باید بگوییم برای اینکه انرژی فنگ ‌شویی به شکل متعادلی در اتاق به جریان بیفتد باید فضای زیر تخت را خالی بگذارید. معمولا این روزها زیر تخت خواب ‌ها کشو و کمدهای کوچک و بزرگی وجود دارد که همین موضوع موجب پر شدن زیر تخت می شود. درست که وجود این وسایل ذخیره سازی می توانند برایتان هیجان انگیز و مفید باشند اما از نظر فنگ شویی این کار می تواند جلوی جریان انرژی در اتاق را بگیرد. به خاطر داشته باشید که از نظر فنگ شویی بهتر است که در زمان خواب انرژی دور تا دور بدن شما در جریان باشد.

محل قرارگیری تخت خواب

فنگ شویی به ما توصیه می کند که تخت خواب خود را در قسمتی از اتاق ‌خواب قرار دهیم که به ‌طور مورب و همین طور دور از در ورودی باشد، در بهترین شرایط وقتی از خواب بیدار می ‌شوید در ورودی اتاق باید در خط مستقیم دید شما باشد تا این احساس را پیدا کنید که به زندگی مسلط هستید و این دقیقا همان حسی است که فنگ ‌شویی نسبت به آن تاکید زیادی دارد.

در کنار این نیز لازم است که پشتی تخت به یک جای ثابت و مستحم تکیه داده شود. به همین دلیل هم بهتر است که تخت خواب را به دیوار تکیه دهید نه پنجره! در غیر این صورت تخت هیچ پناه درست و مناسبی ندارد و در واقع چیزی نیز از شما حمایت نخواهد کرد.

با این حال دقت کنید که بنا بر قوانین فنگ‌ شویی در واقع چسباندن تخت به خصوص تخت خواب ‌های دو نفره به دیوار یک اشتباه بزرگ است، چرا که در این حالت دیگر انرژی «چی» قدرت چرخیدن ندارد و در کل‌ داخل در و دیوار سرگردان می ‌ماند.

ایجاد تعادل برای دو طرف تخت خواب

همیشه سعی کنید لوازم و وسایل اتاق خواب خود را در دو طرف تخت به گونه ای چیدمان کنید که تعادل در اتاق حفظ شود. در واقع تعادل اتاق خواب می ‌تواند در حفظ روابط فردی نیز موثر باشد.

این یعنی حتی گاهی لازم است که نور دو آباژور کنار تخت هم شبیه هم و ملایم باشد. این تعادل برای ایجاد مرکزیت در فضا و همین طور یک ارتباط مساوی و متعادل در اتاق‌ های دو نفره، بسیار مهم است.

محل آینه و تخت خواب

یکی دیگر از چیزهایی که باید در فنگ شویی اتاق خواب خود مدنظر قرار دهید محل قرارگیری آینه و تخت خواب است. فنگ شویی می گوید که نباید آینه را در جایی قرار دهید که تخت خواب یا درهای کمد در آن دیده شوند.

با این حال به خاطر داشته باشید که از نظر فنگ شویی، آینه نمادی از انرژی مضاعف است و باید از اتاق خواب دور باشد تا زود‌تر و راحت‌ تر به آرامش برسید.

عدم استفاده از گل و گیاه در اتاق خواب

فنگ شویی از ما می خواهد تا جایی که می ‌توانیم گل‌ ها و گیاهان را از اتاق ‌خواب‌ خارج کنیم. یادتان باشد که گیاهان اصلا عناصر بدی نیستند و در اصول فنگ‌شویی نیز از ارزش بالایی برخوردارند، با این حال دارای مقادیر زیادی عنصر یانگ هستند و به همین دلیل نیز انرژی زیادی را در اتاق‌ خواب ایجاد می‌ کنند که می تواند خواب را از چشم ‌های شما بگیرد.

عدم استفاده از تلویزیون در اتاق خواب

در عین حال اگر شما هم یکی از دوست داران تماشای فیلم هستید و به اصول فنگ ‌شویی نیز مقید هستید باید بین این دو یکی را انتخاب کنید. چرا که بنا بر قوانین فنگ‌ شویی استفاده از تلویزیون در اتاق خواب به خاطر ایجاد میدان مغناطیسی ناسالم آرامش محیط را از بین می‌برند.

رنگ های خاص اتاق

در فنگ شویی بر استفاده از عنصر آتش در اتاق خواب و حتی محل کار تاکید زیادی شده است. در محل کار قرار دادن طیف رنگ ‌های آتشین می ‌تواند انرژی حامی را به سمت شما بکشاند و شوق و اشتیاق رسیدن به اهداف را در وجودتان چندین برابر کند. در اتاق خواب هم داستان زیاد فرقی ندارد. استفاده از رنگ‌ های آتشین در اتاق خواب فضایی رمانتیک به وجود می ‌آورد و علاقه زوج ها را هم زیادتر می‌ کند.

نور مناسب

برای داشتن یک اتاق خواب مطابق با استانداردهای فنگ‌ شویی باید به نور اتاق هم دقت کنید. فضای آرام اتاق خواب به نور زیادی نیاز ندارد، بنابراین لازم نیست که از چراغ‌ های هالوژن و مهتابی یا حتی لامپ ‌های قوی در آویزهای سقفی استفاده کنید. بهترین نور برای اتاق خواب نور آباژور است و در روز هم نور طبیعی. برای همین هم بر اساس فنگ شویی، داشتن پرده ‌های سبک در اتاق خواب برای داشتن نورهای طبیعی روز یک قانون است.

حفظ تناسب فضا

تعادل و تناسب در فنگ‌ شویی اهمیت زیادی دارد، به خصوص در اتاق خواب که باید موقعیت تخت با هر چهار گوشه دیوار در تناسب باشد. همیشه سعی کنید فضای اطراف تخت در برابر باقی اشیا در تناسب باشد. در این میان مسئله مهم آن است که از شلوغی و به هم ریختگی زیاد اتاق دوری کنید. برای رسیدن به قانون تعادل باید تا جایی که می‌ توانید اتاق خواب را خلوت و  دور از وسایل اضافی نگه دارید.

عدم استفاده از آلبوم عکس

بر اساس قوانین فنگ ‌شویی، نصب کردن تعداد زیادی تصویر اعضای خانواده یا افراد سرشناسی که به آنها تعلق خاطر دارید، در فضای اتاق خواب اصلا درست نیست. در نهایت فقط می ‌توان یک یا دو تصویر کوچک قاب گرفته را روی پاتختی ‌ها گذاشت، اما نصب تصاویر خودتان یا خانواده ‌تان روی دیوار بیشتر از اینکه یاد و خاطره آنها را برایتان زنده کند، سرشار از انرژی منفی است.

اصول فنگ شویی اتاق خواب بسیار مهم است.علاوه بر این که محیط آسایش و آرامش شما در زندگی به کار می رود، باید بدانید چیزی نزدیک به یک سوم زندگی خود را در این محل سپری می کنید.پس اصول چیدمان اتاق خواب فنگ شویی را جدی بگیریید و با تنظیم آن و استفاده درست از چیدمان صحیح برای هر مورد می توانید یکی از بخش های دلخواه خود را مثل ثروت،عشق و ….. را تقویت کنید.

مجموعه مبلمان فیدان افتخار دارد با توجه به نیاز و سلیقه مشتریان انواع مبلمان ، میز ناهار خوری, سرویس خواب و … در طرح های منحصر به فرد و متنوع  را با بالاترین کیفیت ارائه دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *