مبلمان فیدان کرمان |دسته بندی نشده

چگونه ست مبل ۷ نفره را بچینیم؟

مبل 7 نفره

چگونه ست مبل ۷ نفره را بچینیم؟

شما می‌توانید با توجه به سلیقه خود دکوراسیون‌های متفاوت‌تری را تجربه کنید. این را همیشه به یاد داشته باشید که پیروی کردن از یک سبک چیدمان سبب زیبایی نمی‌شود. قدری ترس خود را کنار بگذارید و از رنگ‌های شاد و دکوراسیون‌های متفاوت در دیزاین خود بهره بگیرید. با استفاده از کاناپه‌های سه نفره و مبل‌های تک و یا کاناپه‌های دو نفره با ترکیب مبل‌های تک نفره و صندلی‌های مهمان ایده پردازی‌های منحصر به فرد در چیدمان خود داشته باشید. بهره گرفتن از یک شومینه، فرش و یا میز تلویزیون میز سبب می‌شود چیدمان شما به آن سمت به راحتی هدایت شود.

نظر شما در مورد این نوع چیدمان برای منزل چیست؟

به نظرتان بهتر است که برای خانه‌های کوچک بخشی از مبلمان هفت نفره کنار گذاشته شود یا اینکه بایستی از همه سرویس مبلمان استفاده کنیم؟

چیدمان مبل ۷ نفره در نگاه اول شاید کمی سخت به نظر برسد، اما تنها با رعایت اصول و قواعد آن و با کمی خلاقیت، تبدیل به یکی از ساده‌ترین کارها در طراحی دکوراسیون منزل به شمار می‌رود. شما با نوع چیدمان‌هایی که در این مطلب از توکامگ به آن‌ها پرداخته‌ایم، می‌توانید از ایده پردازی‌های ترکیبی و یا روتین برای چیدن مبلمان هفت نفره در خانه خود بهره بگیرد. با ما همراه باشید.

دکوراسیون و مدل چیدمان مبل ۷ نفره

مبل 7 نفره

برای متفاوت بودن باید متفاوت نگریست. اگر در خانه خود از ست مبلمان ۷ نفره استفاده می‌کنید، باید با نوع چیدمان مبل راحتی هفت نفره بیشتر آشنا شوید. به عنوان مثال این ایده پردازی که شما همیشه از یک چیدمان خطی استفاده کنید که معمولا در دکوراسیون اتاق مستطیلی شکل مورد استفاده قرار می‌گیرد، اصلاً ایده خوبی نیست.

در این مطلب با تصاویری از زیباترین نوع چیدمان مبل ۷ نفره در خانه‌های گوناگون و با انواع سبک دکوراسیون داخلی خواهیم آموخت که چگونه می‌شود به راحتی به سبک چیدمان‌های مدرن فضا را با یک ست مبلمان هفت نفری طراحی کرد. البته توجه کنید این امر قانونی مهر خورده نیست که حتماً از سرویس مبل ۷ نفره بایستی به صورت کامل در دکوراسیون استفاده کنید.

ازآنجایی‌که یک مبل ۷ نفره معمولا از دو کاناپه دو نفره و سه نفره ساخته شده است و از دو مبل راحتی در کنار آن استفاده می‌شود، می‌توان به طرق مختلفی چیدمان آن‌ها را به انجام رساند و در مواقعی نیز اگر فضای کافی وجود نداشت، از تعداد کمتری مبلمان مثلا ست ۴ نفره مبلمان و یا سرویس مبل ۵ نفره در اتاق پذیرایی یا نشیمن استفاده کرد. در صورتی که قصد خرید مبل راحتی برای منزل خود را داشته و یا از این نوع مبلمان در خانه خود استفاده می‌کنید، ادامه این مطلب را از دست ندهید.

چیدمان ترکیبی ست مبل ۷ نفره با دو رنگ متفاوت

مبل 7 نفره

برای این منظور خارج از تمام چیدمان‌هایی که تاکنون داشتید از دو کاناپه و یک مدل جدید مبل تک نفره بهره بگیرید. برای این منظور با دکور کردن کاناپه‌ها در روبروی هم و استفاده کردن از یک مبل تکی یک چیدمان مستطیلی برای شما فراهم می‌شود که برای گفتگوها و دور همی‌های صمیمی بسیار مناسب است.

برای بهره گرفتن از فضا به نفع این دکوراسیون می‌توانید از پاف‌های پارچه‌های متضاد با چیدمان خود نهایت استفاده را ببرید. این که زمینه پشت این چیدمان یک گالری دیواری نوستالژی باشد یا یک دیوار رنگی ساده، امری سلیقه‌ای است که به نظر و سلیقه شما مربوط می‌شود. توجه کنید که در این نوع چیدمان استفاده از یک یا دو مبل تکی بستگی به فضای اتاق شما دارد.

یکی از چیدمان‌های روتین مبل ۷ نفره دکور کردن آن‌ها به سبک یک مربع خانوادگی است. برای این منظور شما می‌توانید کاناپه‌ها را به صورت مبل ال در کنار یکدیگر قرار دهید و با استفاده از مبل‌های راحتی دنباله دکوراسیون را ادامه دهید. استفاده از پاف‌های اضافه به منظور بهره گرفتن آن‌ها در زمان آمدن مهمان، خود یک ایده پردازی کامل‌تری برای چیدمان یک مربع کامل به شما می‌دهد.

چیدمان مستطیلی با مبل ۷ نفره راحتی

مبل 7 نفره

برای این منظور به شما استفاده از یک کاناپه سه نفره به صورت خطی را در ابتدا پیشنهاد می‌دهیم. در ادامه می‌توانید با استفاده از مبل‌های راحتی تک نفره به صورت قرینه در روبروی این کاناپه عریض کار طراحی دکوراسیون داخلی را ادامه دهید.

برای اینکه چیدمان شما زیاد ترکیبی یکدست نداشته باشد، با یک صندلی مهمان نظم این دکوراسیون را به هم بزنید. استفاده از پاف‌های پا مبلی در برابر مبل‌ها اگر فضای کافی در محیط داشته باشید انتخاب مناسبی برای راحتی مهمان‌های شما به شمار می‌رود. همچنین اگر محیط اتاق قرار نیست زیاد رسمی باشد، می‌توانید از صندلی گهواره ای یا همان صندلی‌های راک نیز به جای مبل تک نفره در این چیدمان استفاده کنید. علاوه بر موارد گفته شده برای چیدمان مبل چستر می توانید از این روش ایده بگیرید زیرا این مدل مبل به خاطر شکل و ظاهر خاصی که دارد به خوبی با این مدل چیدمان هماهنگ می شود.

دکور رنگی مبل ۷ نفره

 با استفاده از مبل‌های رنگی کار دکوراسیون را در هر زمان که بخواهید می‌توانید به انجام برسانید و تفاوت و شیک بودن را در خانه خود احساس کنید. با استفاده از یک فرش اندازه محیطی که قصد چیدمان سرویس مبل در دو آن را دارید مشخص کنید. سپس از یک کاناپه دو نفره و دو مبل راحتی برای دکوراسیون کردن بهره بگیرد.

این قانون در جایی نوشته نشده است که حتماً از تمام مبل‌ها باید در دکوراسیون یک جا استفاده شود. می‌توانید از کاناپه سه نفره برای یک چیدمان دیگر استفاده کرد. برای مثال می‌توانید از کاناپه ۳ نفره سرویس مبل خود در روبری تلویزیون استفاده کنید تا در میهمانی‌ها بتوانید دو مکان و فضایی مجزا را برای افرادی درست کنید که می‌خواهند تلویزیون تماشا کنند و یا به دنبال یک دور همی و گفتگوی خانوادگی و دوستانه صمیمی هستند.

حذف کاناپه از سرویس مبل ۷ نفره

اگر فضای کافی برای چیدمان مبل ۷ نفره ندارید، می‌توانید یکی از کاناپه‌ها را از دکوراسیون حذف کنید. این امر به شما این امکان را می‌دهد که از یک صندلی مهمان اضافه بهره بگیرید. همانند چیدمانی که در عکس زیر مشاهده می‌کنید، با استفاده از یک کاناپه دو نفره که بعضی مواقع از آن با عنوان مبل لاوست نیز یاد می‌شود، یک صندلی مهمان و دو صندلی تک نفره کار چیدمان خود را به انجام برسانید.

نقش میز جلومبلی در چیدمان سرویس مبل ۷ نفره

با کمک گرفتن از یک میز جلو مبلی گرد و دایره‌ای بزرگ به جای یک فرش می‌توانید یک نقطه مرکزی برای چیدمان خود درست کرده و مبل‌ها را دور آن بچینید. با کمک یک کاناپه سه نفره و مبل راحتی یک فضای بهاری را با کوسن‌های رنگی به خانه خود بیاورید. در ادامه با یک کاناپه دو نفره در روبروی این قاب زیبا ایده پردازی خود را به پایان برسانید. در این چیدمان به دلیل باز بودن فضا از تمام مبلمان استفاده شده است و شما نیز می‌توانید به این صورت یک چیدمان دایره ای شکل از مبلمان هفت نفره خود داشته باشید.

دکوراسیون خاص زرد و مشکی

مبل 7 نفره

برای داشتن یک دکوراسیون شیک و مدرن باید از رنگ‌های زیبا نیز در دکوراسیون خود استفاده کنیم. برای این منظور کوسن‌های کاناپه سه نفره با مبل‌های تک نفره هارمونی رنگ خود را حفظ کرده است و نمونه‌ای زیبا از ست کردن کوسن با مبل را شاهد هستیم. شما می‌توانید اگر فضای کافی در اختیار داشتید از صندلی‌های مهمان بیشتری در ایده پردازی خود بهره بگیرد. تفاوت داشتن صندلی‌های مهمان همانند ایده پردازی زیر سبب زیباتر شدن فضای داخلی شما می‌شود.

مبل‌های رنگی در دکوراسیون و چیدمان سرویس مبل

با استفاده کردن از مبل‌های رنگی خود شما هم قانونی همیشگی چیدمان مبل ۷ نفره را فراموش خواهید کرد. در این ایده پردازی از یک فرش رنگی برای شروع کار بهره گرفته شده است شما می‌توانید جای این نوع فرش و گلیم از فرش ایرانی در دکوراسیون امروزی خانه خود نیز استفاده کنید. چیدمان با کاناپه سبز سه نفره و مبل‌های رنگی صورتی یک نفره سبب اثربخش شدن یک دکوراسیون ایده ال در محیط این خانه شده است. این سلیقه شما است که نمای پشت این دکوراسیون را با چه سبکی دیزاین کنید و میز پذیرایی شما به چه حالت و مدلی انتخاب شود.

چیدمان مبل راحتی مدرن

از یک فرش کوچک مربعی شکل و چند مبل طوسی و یک مبل رنگی در این دیزاین استفاده شده است. این ایده پردازی نسبت به چیدمان‌های قبلی قدری متفاوت است. زیرا در مرکز می‌شود دو میز پذیرایی مشاهده کرد.

یک میز به صورت چوبی و یک میز به شکل پاف مورد استفاده قرار گرفته است که می‌توان از آن مواقعی که تعداد میهمانان بیشتر است به عنوان مبل استفاده کرد. ست شدن کوسن‌ها با یکی از مبل‌های راحتی امکان چیدمان چشم‌نوازتری را به شما می‌دهد. این ایده پردازی شبیه به ایده پردازی‌های روتین و همیشگی ما است که به صورت مربعی از تمام مبلمان ۷ نفره استفاده شده است. یکی از جدیدترین روش ها برای چیدمان مبل راحتی مدرن استفاده از سبک چیدمان مبلمان گرد و نیم داره است.

چیدمان مبل راحتی مبل ۷ نفره به صورت ال

مبل 7 نفره

شما می‌توانید از مبل‌های هفت نفره برای طراحی دکوراسیون داخلی فضای اتاق خود به جای مبل ۷ نفره معمول نیز بهره ببرید. صندلی‌های مبل ال شکل نیز به صورت هفت‌تایی طراحی شده است که همان مبل هفت‌تایی را برای شما تداعی می‌کند. با این تفاوت که فضا برای رفت آمد در این دکوراسیون بازتر است و زیاد محدود به یک چیدمان مربعی شکل نیستیم.

استفاده از پاف ست با این مبل سبب می‌شود زیبایی دکوراسیون نیز دو چندان شود. در صورتی که به دنبال استفاده از این نوع مبلمان در منزل خود هستید.

مبل ۷ نفره و میز پذیرایی متفاوت

همیشه همه ما مبل ۷ نفره را در کنار یک میز چوبی و دو میز عسلی دیده‌ایم. با بهره گرفتن از پاف‌های لطیف این قانون را نیز می‌توان کنار زد. شما می‌توانید مبل‌های خود را حول محور این میز پذیرایی متفاوت چیدمان کنید. از سوی دیگر با استفاده از میزهای عسلی به چیدمان سنتی خود شکل جدید بدهید.

شما می‌توانید با سبک مدرن و تلفیق سنتی دکوراسیون خود را به انجام برسانید که هوش شما در ایده پردازی را تداعی می‌کند.

برای زیباتر شدن دکوراسیون خود می‌توانید از مبل‌های متفاوت بهره بگیرد. همان طور که می‌دانید رنگ بنفش به عنوان رنگ سال ۹۷ شناخته شده است. شما با استفاده از مبل‌های بنفش تک نفره با هر ترکیب رنگ دیگری، در زمینه داخلی دکوراسیون خود می‌توانید این ایده پردازی را پیاده کنید. کار دشواری نخواهد بود تنها به قدری هوش و سلیقه شما بستگی دارد.

 

 

مجموعه مبلمان فیدان افتخار دارد با توجه به نیاز و سلیقه مشتریان انواع مبلمان ، میز ناهار خوری, سرویس خواب و … در طرح های منحصر به فرد و متنوع  را با بالاترین کیفیت ارائه دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *