مقالات مبلمان فیدان کرمان

راهنمای مراقبت از تشک تخت

تشک تخت

مراقبت از تشک تخت

با مراقبت صحیح از تشک تخت ، می توان سال ها شکل تشک را به خوبی حفظ کرد و از آن استفاده نمود. زمانی که برای خرید یک تشک مناسب برای تختتان هزینه می کنید، توقع دارید برای چندین سال خوابی راحت را برای شما فراهم کند.

به طور کلی طراحی تشک ها به نحوی است که 5- 10 سال می تواند عمر مفید داشته باشد. اما طریقه استفاده و نگهداری از آن می تواند این زمان را افزایش یا کاهش دهد.در مقاله قصد داریم بررخی از مهم ترین نکات برای مراقبت از تشک تخت را به شما ارائه دهیم.

 

 مهم ترین نکات در نگهداری تشک تخت موارد زیر می باشد

تشک تخت

محل قرارگیری تشک تخت

مطمئن شوید که جای قرار گرفتن تشک تخت مناسب است.مطمئن شوید که تشک به خوبی از تمامی جهات به صورت یکنواخت روی محفظه زیرین خود قرار می گیرد. همچنین بهتر است سالانه زیر تشک خود را چک کنید و مطمئن شوید که شکاف یا شکستگی یا فنری که تشک شما را تخریب کند ایجاد نشده باشد.

 

استفاده از محافط تشک

از ابتدای استفاده از تشک تخت ، از محافظ تشک استفاده کنید. استفاده از محافظ تشک یکی از بهترین راه های افزایش دوام تشک است.یک محافظ تشک ضدآب با کیفیت بالا، از تشک شما در مقابل نشت مایعات یا حوادث و همچنین جذب گرد و غبار و خاک محافظت کرده و از نفوذ آلودگی به تشک شما پیشگیری می کند.

به این ترتیب از تخریب مواد به کار رفته داخل تشک شما جلوگیری کرده و مانع از نفوذ چربی پوست و عرق افراد در حین خواب به تشک گردیده و از ایجاد آلرژی های ناشی از گرد و غبار پیشگیری می کند. هم چنین یک محافظ مناسب از تشک شما در مقابل ضربه ناگهانی می تواند مراقبت کند.

 

جلوگیری از ورود حیوانات خانگی به روی تشک

حیوانات خانگی را وارد تخت خواب خود نکنید. بهتر است که برای خواب حیوانات خانگی، تخت خواب های طراحی شده مخصوص به خود آن ها را استفاده کنید و از ورود آن ها به تخت خواب خود جلوگیری کنید.

 

چرخاندن تشک

چرخاندن منظم تشک تخت برای هر نوع تشکی صرف نظر از جنس و اندازه آن مفید است. برخی از تولیدکنندگان ادعا می کنند که نیازی به چرخاندن تشک نیست اما باید دانست که چرخاندن تشک از ایجاد نرمی و فشار یکنواخت بر یک ناحیه خاص از تشک پیشگیری می کند.بنابراین بهتر است هر 6 ماه یک بار تشک خود را 180 درجه (از سر به پا) بچرخانید.

 

تابش نور آفتاب بر روی تشک

هر چند وقت یک بار تشک تخت خود را در معرض نور آفتاب قرار دهید. هر ماه یا هر دو ماه یک بار در یک روز خشک و آفتابی، پوشش تشک خود را برداشته و برای چند ساعت در معرض هوای آزاد و نور خورشید قرار دهید.

این عمل رطوبت اضافی ایجاد شده توسط استفاده کننده از تشک و یا رطوبت هوا را از بین می برد و مانع از جذب و جمع شدن گرد و غبار در تشک می شود.

 

روی تخت نپرید

 تشک های فنری یا هر نوع تشک دیگری با پرش سریعتر دچار فرورفتگی و فرسایش می شوند.

 

در گوشه ای از تخت ننشینید

ممکن است یک صندلی مورد علاقه کنار میزتان داشته باشید, یک جای مورد علاقه روی مبل و حتی یک طرف تخت. اما زمانی که روی لبه تخت می نشیند تا لباس بپوشد و یا بند کفش های خود را ببندید, هر بار می توانید تشک تخت خود را زودتر خراب کنید.

 

 

 

مجموعه مبلمان فیدان افتخار دارد با توجه به نیاز و سلیقه مشتریان انواع مبلمان ، میز ناهار خوری, سرویس خواب و … در طرح های منحصر به فرد و متنوع  را با بالاترین کیفیت ارائه دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *