مبلمان فیدان کرمان |دسته بندی نشده

دکوراسیون ترند در سال 2021

دکوراسیون

دکوراسیون ترند در سال 2021

همانطور که می دانید موسسه ی پنتون رنگ سال 2021 زرد و خاکستری اعلام کرد. خیلی ها علاقه دارند دکوراسیون خانه ی خود را به رنگ سال بچینند. لازم نیست کل وسایل خود را تعویض کنید.

رنگ زرد و خاکستری در کنار هم به زیبایی قرار می گیرند و می توانید به راحتی آن ها را در دکوراسیون خانه ی خود به کار ببرید.

این مسئله بر هیچ‌کس پوشیده نیست؛ دکوراسیون داخلی در طی سال‌های گذشته با تغییرات گسترده‌ای روبرو بوده است.

در دهه گذشته تلفیقی از دیسکوهای شبانه دهه 70 میلادی با دکوراسیون مدرن و بسیار خاص دهه 80 ترکیب شد. ترکیبی که توانست با وجود المان‌های مختلف، تجهیزات متفاوت و رنگ‌بندی و طراحی‌های خلاقانه، به خوبی نیازهای مدرن زندگی امروز را برطرف کند.

هر چند در این میان نباید از تاثیر چیدمان بر طراحی داخلی بگذریم. چه بسا که در بسیاری از موارد، خصوصا در بازسازی منزل، تنها با ایجاد تغییرات بسیار کوچک در چیدمان مبلمان، تغییراتی بس بزرگ و تاثیرگذار را ایجاد کنند. با این حال آگاهی از جدیدترین نکات دکوراسیون داخلی 2021 برای داشتن فضایی متناسب با آخرین تغییرات دنیا الزامی است.

هر چند انتخاب طراحی‌های مختلف دکوراسیون منزل، کاملا به سلیقه افراد مرتبط است. حتی می‌تواند با توجه به شرایط گوناگونی که افراد در آن قرار دارند دستخوش تغییرات گسترده شود. اما دکوراسیون داخلی همواره از یک اصول کلی برخوردار است. اصولی که پیاده‌سازی آن می‌تواند زیباترین طراحی دکوراسیون را به دست افراد بسپارد.

برای رسیدن به این خواسته باید مهم‌ترین و جدیدترین نکات موجود، در رابطه با هر بخش را بدانید. در ادامه با ما همراه باشید.

دکوراسیون پذیرایی منزل

دکوراسیون

پذیرایی به عنوان یکی از مهم‌ترین بخش‌های منزل شناخته می‌شود. افراد خانواده اکثریت زمان خود را در این فضا سپری می‌کنند. پس اگر قصد ایجاد هرگونه تغییر در منزل خود را دارید، باید این بخش را به عنوان اولین بخش انتخاب کنید.

تغییر رنگ دیوار، تغییر نحوه چیدمان مبلمان، اضافه کردن وسایل تزئینی که با سایر اجزای پذیرایی هارمونی زیبا به وجود می آورد. می‌تواند از جمله مواردی باشد که در دکوراسیون داخلی منزل تاثیرگذار است.

دکوراسیون اتاق نشیمن یکی از مهم ترین و کاربردی ترین بخش های دکوراسیون کل خانه است. مهمترین اتفاقات خانواده مانند جشن ها و دورهمی ها در این اتاق اتفاق می افتد.

این روزها با گسترش استفاده از شبکه های اجتماعی شما می توانید فقط با چند حرکت انگشتتان انواع دکوراسیون ها در خانه های مختلف را ببینید از همین رو هر ساله مبلمان، پارچه ها و اجزای تزیینی جدیدی در همین شبکه های اجتماعی معرفی می شوند تا شما خانه ای مطابق با مد روز داشته باشید.

ممکن است گاهی دسترسی به مبلمان و چیدمان خانه مطابق مد روز نیاز به بودجه ای زیاد داشته باشد اما به هر حال مد روز بودن هنوز هم پیشنهاد وسوسه انگیزی به نظر می رسد که به این راحتی نمی توان از آن گذر کرد.

در دنیای همیشه در حال تغییر امروز، طراحان داخلی نیز به دنبال همراهی با این تغییرات هستند. همه افراد خانه باید احساس راحت و خوبی از اتاق پذیرایی دریافت کنند.

اتاق پذیرایی مدرن باید کنار ورودی ساخته شود تا هنگام ورود به خانه دنبالش نگردید. اگر می خواهید فضا راهرو یا ورودی را از اتاق پذیرایی جدا کند، استفاده از پارتیشن های متحرک ایده خوبی است. این پارتیشن ها یک جزء دکوری نیز محسوب می شوند و به زیبایی خانه می افزایند. یک راه دیگر جدا سازی خانه استفاده از پرده ها یا پارچه هایی هماهنگ با مبلمانتان است.

عناصر اصلی دکوراسیون در اتاق پذیرایی

عناصری مانند تلویزیون، یک سیستم پخش موسیقی و یک مبل بزرگ از عناصر اصلی یک اتاق پذیرایی مدرن هستند. مدل و رنگ مبلمان باید با سبک کلی خانه هماهنگ باشد. در زمینه کاربردی بودن مبلمان نیز بهترین کاربرد برای یک مبل راحت بودن آن است، مبل هایی با پشتی های قابل تنظیم که شیبشان تغییر می کند از این نظر بهترین هستند.

مبلمان به سبک 2021

دکوراسیون

برای اکثریت مردم، طراحی دکوراسیون پذیرایی منزل، با نحوه چیدمان مبلمان ارتباط مستقیمی دارد. اکثریت مبلمان را در راستای دیوار یا مقابل آنها قرار می‌دهند. یا چندین صندلی را در مقابل آن می‌گذارند. مسئله اینجاست که چیدمان مبلمان به برنامه‌ریزی دقیق و آگاهی از مهم‌ترین نکات دکوراسیون داخلی ارتباط دارد. که از جمله آنان می‌توان به نقطه کانونی، ایجاد زمینه مکالمه افراد و همچنین جریان حرکات افراد ارتباط دارد.

یکی از ترند های ۲۰۲۱ استفاده از وسایل قدیمی یا همان وینتیج در دکوراسیون است اما یادتان باشد که این کیفیت است که اهمیت دارد نه کمیت. اگر از هر استایل یک عنصر انتخاب کنید محیط شلوغ می شود و کار را خراب می کنید. به عنوان یک عنصر متمایز کافی است از یک لوستر یا میز جلومبلی قدیمی استفاده کنید.

برای ساختن اتاق پذیرایی مدرن و لوکس می توانید عناصر چوبی را با رنگ های پاستلی پارچه ها ترکیب کنید. پرده های ماسلین (رشته ای)، کوسن های ابریشمی و قالیچه های حصیری با این ترکیب عالی می شوند. همچنین تهیه یک ست مبلمان کامل، دیگر دارد قدیمی می شود. یکی از راهکار های مدرن خرید یک مبل بزرگ (کاناپه) همراه با دو مبل تک جدا است.

برای مشاهده انواع مبلمان به سبک فیدان کلیک کنید.

فرش‌ها به سبک 2021

بسیاری، محل مناسب قرارگیری فرش و قالیچه را به عنوان یکی از چالش‌های دکوراسیون داخلی می‌دانند. از همین رو باید نهایت ظرافت را در محل قرارگیری آنان به‌کار بگیرید. برای انتخاب محل مناسب نیز باید به فضایی که در پذیرایی در دسترس دارید، توجه کنید.

براساس جدیدترین نکات طراحی داخلی 2021، فرش‌ها باید به گونه‌ای قرار داده شوند که مبلمان در اطراف آنان قرار گیرد.

تابلوها به سبک 2021

در طراحی داخلی 2021، نباید دیوارها خالی بمانند. در صورت خالی بودن دیوارها، نوعی نقص در طراحی را به میهمانان نشان می‌دهید. میتوانید برای پوشاندن دیوار به سراغ تابلوها بروید.

نورپردازی به سبک 2021

نورپردازی را می‌توان پیچیده‌ترین مسئله در دکوراسیون داخلی دانست. در جدیدترین مدل‌ها، نورپردازی محیط، اشیا و مخفی به‌کار گرفته می‌شود. البته با توجه به سطح گوناگونی در سرتاسر سالن پذیرایی قرار می‌گیرند. علاوه بر این در بعضی از این طرح‌ها جدا از نورپردازی طبیعی، از لوسترهای سقفی، لامپ و شمعدانی‌ها نیز استفاده می‌شود.

رنگ‌آمیزی به سبک 2021

دکوراسیون

یکی از مواردی که طراحان داخلی در حین بازسازی و طراحی دکوراسیون به آن اهمیت می‌دهند، انتخاب رنگ مناسب است. براساس جدیدترین نکات دکوراسیون داخلی 2021، بهره‌گیری از کنتراست رنگ‌های خنثی خصوصا در فضای پذیرایی منزل، بسیار ترند می‌باشد. در واقع طراحان در تلاش‌اند تا از این طریق به مفهومی غنی و آرام در فضا دست پیدا کنند.

در این میان می‌توان به رنگ‌هایی از جمله سفید، کاراملی، آبی و حتی خاکستری در کنار هم اشاره کرد. این رنگ‌ها کانسپت‌های رنگی بسیار زیبایی را به وجود می‌آورند.

رنگ های متالیک و شفاف یکی دیگر از ترند های ۲۰۲۱ است که باعث لوکستر شدن فضا می شوند.

می توانید امسال هم به ایده های کلاسیک و قدیمی بچسبید اما یک سالن پذیرایی باز هم داشته باشید.

برای طراحی داخلی در سال ۲۰۲۱ تاکید بر نور و طیف های رنگی کرمی و نزدیک به سفید است. در اتاقی که این رنگ ها جریان دارد می توانید احساس راحتی و آرامش را به خوبی دریافت کنید.

یکی دیگر از ترند های در زمینه رنگ ترکیب یک طیف رنگی تیره با طیفی روشن از همان رنگ به عنوان عنصر متمایز خانه است. ترکیب هایی جالب رنگی برای این ترند از جمله زیتونی و سبز تیره، آبی تیره و کمرنگ، طوسی تیره و ارکیده تیره است.

یکی از ترند های ۲۰۲۱ استفاده از فقط یک رنگ برای کل خانه است. ممکن است این ایده برای بعضی افراد حوصله سر بر به نظر برسد اما در حقیقت اینطور نیست. راه حال این است که از بافت ها و پارچه های مختلف استفاده کنید. راه زیادی دیگری برای استفاده از این ترند وجود دارد.

برای مثال می توانید اتاق پذیرایی را فقط با طیف هایی از رنگ خاکستری دکور کنید. یا می توانید یک مبل بزرگ بخرید که همرنگ کف خانه باشد یا گلدانی بزرگ تهیه کنید که همرنگ دیوار باشد. با اینکار رنگ کلی خانه یکسان می ماند اما از جنس و بافت های مختلف استفاده کرده اید. برای انتخاب پارچه در این ترند بهتر است سراغ های پارچه هایی مانند مخمل، نمد و ساتن بروید.

اهمیت آشپزخانه در دکوراسیون داخلی 2021

وقتی صحبت از طراحان داخلی می‌شود، به‌کارگیری ترندهای دکوراسیون یکی از موارد مهمی می‌باشد که ذهن آنها را درگیر می‌کند. ترند طراحی دکوراسیون سال 2021 به آشپزخانه به عنوان قلب خانه نگاه می‌کند. قلبی که پویایی خانواده را به خود معطوف کرده و در نتیجه یک سبک جدید با پلانی باز و حرکت روان و سیال بین حوزه‌های مختلف را در محیط خانه شکل می‌دهد.

تمامی طراحان مدرن، در نظر دارند تا طرحی با پلان باز را در طراحی‌های خود به وجود آورند. این نوع از طرح‌ها کمک می‌کند تا آشپزخانه کاملا منظم و مرتب در نزدیکی نشیمن دیده شود. در واقع پلانی که این روزها در زندگی پرمشغله امروزی به ندرت دیده می‌شود. پلانی که برای سبک زندگی افراد در دنیای چند بعدی و چند عملکردی با تلفیقی از حوزه‌های مختلف بسیار کاربردی می‌باشد. این تلفیق نه تنها فضایی کاملا مدرن را در خانه به وجود می‌آورد، بلکه تعاملات خانوادگی را تا حدود زیادی افزایش می‌دهد.

مجموعه مبلمان فیدان افتخار دارد با توجه به نیاز و سلیقه مشتریان انواع مبلمان ، میز ناهار خوری, سرویس خواب و … در طرح های منحصر به فرد و متنوع  را با بالاترین کیفیت ارائه دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *