مقالات مبلمان فیدان کرمان

ایده های جدید برای چیدمان با استفاده از مبل دو رنگ

مبل دو رنگ-مبلمان فیدان

ایده های جدید برای چیدمان با استفاده از مبل دو رنگ

انتخاب رنگ برای مبلمان موضوعی است که گاهی اوقات گیج کننده به نظر می رسد. اینکه چه پارچه ای و چه رنگی را برای مبل های پذیرایی و راحتی خود انتخاب کنیم که هم با فضای داخلی خانه مان هماهنگی داشته باشد و هم مورد علاقه همه اعضای خانواده باشد، به نظر سخت می رسد. اما در واقع با کمی جستجو و بالا بردن اطلاعات درباره ترکیب رنگ های به کار رفته در مبلمان می توانید بهترین انتخاب را انجام دهید.

مبل دو رنگ یکی از جدیدترین مدل هایی است که در سال های اخیر توسط طراحان دکوراسیون ارائه شده و مورد پسند خیلی از مردم قرار گرفته است. مبل دو رنگ به مبلی گفته می شود که در آن یک ست مبلمان با دو رنگ طراحی و ساخته می شود. به این معنی که در یک دست مبلمان، یک یا دو مبل تکی با رنگی دیگر ساخته شود. در این مطلب از مجله مبلمان فیدان شما را بیشتر با این مبل ها آشنا خواهیم کرد.

 

چرا مبل دو رنگ را انتخاب کنیم

از گذشته همیشه یک رنگ را برای پارچه مبلمان استفاده می کرده اند. حتی مبل های راحتی که در فضای نشیمن مورد استفاده قرار می گرفت و حالتی غیر رسمی داشت، تک رنگ بودند. اما وقتی یک پالت رنگی با تعداد رنگ های بی نهایت در اختیار داریم، چرا از این دنیای وسیع تنها یک رنگ را انتخاب کنیم؟ وقتی می توانیم با ترکیب رنگ ها و در کنار هم قرار دادن آنها ایده های جدیدی را پیاده کنیم و چشمان خود را با زیبایی این رنگ ها بنوازیم، چرا باید در انتخاب آنها کم بگذاریم؟ پس با این تفاسیر یکی از ویژگی های مهم مبل دو رنگ چشم نواز بودن آنهاست.

گاهی اوقات پیش می آید که شما به چند رنگ علاقه دارید و نمی دانید کدام یک را برای مبلمان خود انتخاب کنید. یا اینکه هر کدام از اعضای خانواده یک رنگ را برای مبلمان پیشنهاد می دهند. اینجاست که می توانید همه آن چند رنگ را در چیدمان رنگی مبل های تان به کار ببرید.

مثلا مبل ها را از دو رنگ و کوسن ها را از رنگی دیگر انتخاب کنید و فضای رنگی خانه تان را اینگونه چیدمان نمایید. با این کار هم به علاقه خود و هم به پیشنهاد دیگر اعضای خانه احترام گذاشته اید.

توجیه بعدی برای استفاده از مبل های دو رنگ این است که این مبل ها فضای مدرن تری را به خانه هدیه می دهند. اگر دکوراسیون خانه تان کلاسیک نیست و سبک های مدرن تر و جدید تری را برای چیدمان خانه انتخاب کرده اید، یا اگر به دنبال این هستید که چیدمان خانه تان خاص و منحصر به فرد باشد و یا اینکه حداقل از دیگر خانه ها کمی متفاوت به نظر برسد، پس مبل دو رنگ به شما در این کار کمک خواهد کرد. مبل دو رنگ سبک جدیدی در صنعت مبلمان محسوب می شود.

 

مبل دو رنگ-مبلمان فیدان

 

چه مبلمانی می تواند به مبل دو رنگ تبدیل شود

همانطور که واضح است مبلمان استیل و کلاسیک برای این کار مناسب نیست. مبل های کلاسیک باید تک رنگ انتخاب شوند تا وقار و سنگینی آنها حفظ شده و در ضمن جنبه رسمی تری هم داشته باشند.

نهایت کاری که می توان با مبل های استیل و کلاسیک انجام داد این است که مثلا اگر پارچه مبل طرح دار است، پارچه کوسن را از همان رنگ ولی ساده در نظر گرفت. اما مبل های راحتی بهترین جا برای پیاده کردن این ایده هستند. با این کار اجازه دهید بخشی از نیاز روحی تان برای تنوع و شاد بودن پاسخ داده شود.

 

 

مبل راحتی دو رنگ

برای داشتن اتاق نشیمنی زیبا از مبل راحتی دو رنگ استفاده کنید. اگر فضای نشیمن تان کوچک بود و یک دست مبلمان در آن جا نمی شد و مجبور به استفاده از تنها یک کاناپه بودید، می توانید یک پاف با رنگ دیگر در کنار کاناپه خود قرار دهید و مبل دو رنگ خود را اینگونه بسازید. اگر هم امکان استفاده از چند مبل را داشتید می توانید کاناپه اصلی را از یک رنگ و دو مبل تک راحتی را از رنگی دیگر انتخاب نمایید. مبل دو رنگ فضای خانه را سر زنده تر و زیباتر می کند و موجب ایجاد تنوع بصری می گردد.

 

 

بهترین ترکیب رنگ ها برای مبل دو رنگ

اینکه کدام رنگ ها را برای مبل دو رنگ خود انتخاب کنید اول از همه به سلیقه و علاقه خودتان بستگی دارد. قبل از اینکه به دنبال این باشید که چه رنگ هایی مد است و یا چه رنگ هایی در کنار هم بهتر می شوند، به این فکر کنید که چه رنگ هایی را بیشتر دوست دارید و از دیدن چه رنگ هایی آرامش پیدا می کنید. وقتی از بین همه رنگ ها به چند رنگ خاص رسیدید، آن وقت با کمی جستجو در اینترنت و دیدن عکس های مختلف به بهترین ترکیب رنگی برای مبل دو رنگ خود دست پیدا خواهید کرد.

 

مبل دو رنگ-مبلمان فیدان

  • ترکیب رنگ کرم و هر رنگ دیگر

رنگ کرم به گونه ای می باشذ که با هر رنگ دیگر همنشینی مسالمت آمیز دارد. رنگ کرم اگر در کنار رنگ های گروه گرم قرار بگیرد، موجب کمتر شدن گرمای آنها می شود و اگر در کنار رنگ های سرد باشد، آنها را متعادل تر خواهد کرد.

رنگ کرم را هم با رنگ های تیره می توانید استفاده کنید و هم با رنگ های روشن. برای مثال در مبل دو رنگ هم می توانید رنگ های کرم و سرمه ای را با هم به کار بگیرید و از کوسن های طرح دار بر روی آنها استفاده کنید و هم از رنگ های کرم و یک رنگ روشن دیگر مانند لیمویی یا نارنجی کمرنگ و یا حتی سبز کاهویی استفاده کنید.

 

 

  • ترکیب رنگ زرد و طوسی

یکی از ترکیب های رنگی عالی برای مبل راحتی دو رنگ ترکیب زرد و طوسی است. برای به کارگیری این ترکیب رنگی می توانید کاناپه را به رنگ طوسی و مبل های تک را از رنگ زرد انتخاب کنید. بر روی کاناپه طوسی رنگ، کوسن های زرد قرار دهید و بر روی مبل های زرد رنگ، کوسن های طوسی بگذارید.

 

 

  • ترکیب رنگ آبی تیره و صورتی

آبی های تیره در کنار رنگ صورتی تصویری فوق العاده جذاب ایجاد می کنند. رنگ صورتی را هم می توانید از طیف های روشن آن انتخاب کنید و هم از رنگ های تیره تر آن. برای مثال آبی تیره در کنار سرخابی انتخابی ویژه و جسورانه به نظر می رسد. رنگ شارپ و تند سرخابی در کنار رنگ عمیق آبی هماهنگی بی نظیری خواهد داشت. در انتخاب مبل دو رنگ با این رنگ ها تنها به یک نکته توجه داشته باشید، اینکه اگر خانه تان کوچک است این رنگ های تیره مناسب شما نخواهد بود.

 

 

  • ترکیب رنگ خردلی و آبی کله غازی

رنگ خردلی با رنگ های سبز، زرشکی، بنفش و آبی کله غازی ترکیب های خوبی را ایجاد می کند. پیشنهاد می شود که در ست مبلمان راحتی خود، یک مبل تک نفره را به رنگ خردلی و مبل های دیگر را از رنگ آبی کله غازی انتخاب نمایید. برای کوسن ها می توانید از مدل های طرح دار همین رنگ ها استفاده کنید.

 

 

مبل دو رنگ طرح دار

وقتی صحبت از مبل دو رنگ می شود به این معنی است که می توانید از پارچه های طرح دار هم به عنوان رنگ دوم استفاده کنید. برای مثال می توانید تمام مبل ها را از رنگ بنفش و تنها یک مبل تک نفره را با یک پارچه گل دار که درون آن از رنگ بنفش استفاده شده است، انتخاب کنید. بر روی مبل های ساده، کوسن هایی با همان پارچه گل دار قرار دهید. با این کار چیدمان خانه تان را خاص و زیبا کنید.

 

 

مجموعه مبلمان فیدان افتخار دارد با توجه به نیاز و سلیقه مشتریان انواع مبلمان ، میز ناهار خوری, سرویس خواب و … در طرح های منحصر به فرد و متنوع  را با بالاترین کیفیت ارائه دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *