مبلمان فیدان کرمان |دسته بندی نشده

انواع تخت خواب با سبک کلاسیک

تخت خواب کلاسیک

انواع تخت خواب با سبک کلاسیک

 

تخت خواب سلطنتی

تخت خواب سلطنتی

 

در میان انواع تخت خواب که تا به اینجا نام برده شد به یکی از خاص‌ترین و محبوب‌ترین تخت خواب‌ها می‌رسیم که در میان همه اقشار و افراد جامعه جایگاهی ویژه دارد. تخت خواب سلطنتی که جزء تخت‌های قدیمی و به نوعی آنتیک به حساب می‌آید به اوایل قرن شانزدهم میلادی مربوط می‌شود.

استفاده از چوب با کیفیت بسیار بالا در ساخت این نوع تخت از همان ابتدای کار شما را متوجه موضعی می‌کند که در ادامه نیز به چنین شرایطی عادت کرده باشید. این مدل که سازه‌های متنوعی را نیز شامل می‌شود به دو دسته ستون دار و بدون ستون تقسم می‌شود که علت وجود ستون‌ها نصب پرده‌های سرای خواب و وجود سقف محافظ از انواع عوامل محیطی است و آن را به پناهگاهی امن و دنج برای استراحت بدل می‌کند. بر روی بدنه و ستون‌های تخت نقش‌های زیبایی کنده کاری شده و منبت‌های دست سازی که برای آن تهیه شده نشان از اهمیت ساخت این نوع تخت می‌دهد.

این تخت که در دکوراسیون‌های کلاسیک و سلطنتی به کار گرفته می‌شود با اضافه شدن به دکوراسیون اتاق خواب وزن و وقار اتاق را به نفع خود بالا می‌برد و نگاه‌ها را به سمت خود بر می‌گرداند. پیشنهاد ما نیز همین است که اگر می‌خواهید یک خانه سلطنتی داشته باشید از اتاق خواب خود شروع کنید و برای اتاق سلطنتی خود نیز از تخت خواب سلطنتی کمک بگیرید؛ چرا که این هوشمندانه‌ترین ایده ممکن برای این فضا است.

قیمت ساخت تخت سلطنتی در مقایسه با قیمت سایر تخت های چوبی بالاتر است، از این رو، افرادی که طرفدار این مدل تخت هستند اصولاً از قدرت مالی لازم برخوردارند.

 

تخت خواب سایه بانی

تخت خواب سایه بانی

این تخت خواب نیز شباهت بسیار زیادی به تخت سلطنتی دارد و مانند آن از چهار سمت نگه دارنده‌هایی به منظور تقسیم بار سقف و محلی برای نصب پرده‌های اطراف است. اما تفاوت این تخت با مورد قبلی در چیست. تخت قبلی به دلیل شرایط و ویژگی‌هایی که در آن وجود داشت و بر شمرده شد در توان همه مردم و همه اقشار جامعه نیست و افرادی که قدرت تمکن مالی آن را دارند امکان بهره مندی از آن را دارا هستند.

بر خلاف آن تخت سایه بانی که هزینه‌ی چندانی برای مصرف کننده در پی نخواهد داشت حس و حال یک خانه مجلل را با هزینه‌ای معقول برای آنان به دنبال دارد. ایجاد یک حس باستانی و از طرف دیگر وجود بخش سقفی در این تخت آن را به یک گزینه کاملاً جدی در اتاق‌هایی با سبک‌ها متفاوت بدل کرده است. وجود پرده‌های حریر و توری شکل هم جنبه زیبایی داشته و هم ر مقابله حشرات و سایر عوامل نقش محافظت کننده را ایفا می‌کند. هر چند سبک طراحی و ساخت این تخت مناسب همه دکوراسیون‌ها است، اما در میان انواع تخت خواب این تخت برای سبک‌های کلاسیک و سلطنتی پیشنهاد نمی‌شود و تخت مخصوص به همان سبک‌ها باید به کار گرفته شود. وجود الوارهای بزرگ چوبی در دکوراسیون زیر ما را یاد سبک دکوراسیون روستیک یا همان دکوراسیون روستایی می‌اندازد.

 

تخت خواب تاجدار

تخت خواب تاج دار

موردی که از خانواده تخت خواب ‌های سلطتنتی بوده و در خانه‌های معاصر نیز به کار طراحی خواهد آمد تخت تاجدار است. این تخت که نیمی از طول تخت را با تاج و سقف خود در بر می‌گیرد به عنوان یک تخت خواب ترکیبی شناخته شده و تولید کنندگان آن هدف از ایجاد این تخت خواب را ایجاد یک فضای باستانی و قدیمی در خانه‌های امروزی تعریف کرده‌اند. مهم‌ترین اصل در انتخاب چنین تختی از میان انواع تخت خواب های موجود سلیقه افراد است؛ چرا که مدل کامل‌تری از این سبک را در تخت سلطنتی دیدیم و مدل به روز رسانی شده آن نیز تخت تاجدار بود. محبوبیت این تخت اگرچه به اندازه سایرین نیست، اما نباید آن را در زمره تخت‌های طرد شده دانست.

 

تخت خواب فوتون

تخت خواب فوتون

(فوتون، نامی ژاپنی است که از تشک‌هایی که هنگام خواب بر روی زمین قرار داده می‌شوند برگرفته شده است.)

فوتون همان طور که در بالا تعریف شد تشکی است که در شب هنگام بر روی زمین قرار داده می‌شود و طی روز درون کمد مخصوص نگه داری می‌شود. این وسیله اکنون وارد بخش مبلمان شده و کارایی بهتری پیدا کرده است به طوری که از تشک آن برای خوابیدن استفاده می‌شود و هنگام روز با تا کردن آن به مبل تبدیل می‌شود.

تفاوت فوتون با مبل تخت خواب شود در جدا شدن تشک از قاب مبل و استفاده جداگانه از تشک آن است که امکان خوابیدن بر روی زمین را نیز فراهم می‌کند. مانند مبل تخت خواب شو این مبل نیز از نظر درگیر کردن فضا کمترین جا را به خود اختصاص می‌دهد و انتخاب اول شما می‌تواند باشد. ظاهر جالب تشک این تختخواب حس نرمی و راحتی خاصی را به مخاطب القا می‌کند و یکی از گزینه‌های اصلی برای قرار گرفتن در اتاق مخصوص به جوانان و نوجوانان است تا از هر دو کاربری آن استفاده گردد. تنوع رنگ و تشک در کنار قالب چوبی یا فلزی آن را نیز در بخش تنوع پذیری بالا قرار داده است.

از مهم‌ترین نکات این تخت خواب در میان انوع تخت خواب سهولت در جابه جایی به دلیل سبکی آن است که ویژگی خاصی برای افرادی است که دائم در حال جابه جا شدن هستند.

 

مجموعه مبلمان فیدان افتخار دارد با توجه به نیاز و سلیقه مشتریان انواع مبلمان ، میز ناهار خوری, سرویس خواب و … در طرح های منحصر به فرد و متنوع  را با بالاترین کیفیت ارائه دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *