مبلمان فیدان کرمان |دسته بندی نشده

 انواع تخت خواب با سبک مدرن

تخت خواب

 انواع تخت خواب با سبک مدرن

 

تخت خواب دو طبقه

تخت خواب ذو طبقه

 

هدف استفاده از تخت خواب های دو طبقه اشغال فضای کم و ایجاد فضای بیشتر برای خواب است. این تخت ها هم در منازل مسکونی و هم در خوابگاه ها و یا محیط های عمومی قابل استفاده هستند. این تخت ها از اتصال دو تخت که با پایه به یکدیگر متصل شده اند ایجاد می گردند. تردد بین طبقات نیز از طریق نرده ای که بین آن ها قرار گرفته صورت می پذیرد.

هر چند کارایی این تخت قرار گیری افراد بیشتر در یک محیط مشخص و عدم اشغال فضای عرضی اتاق است ساختار و اجزای این تخت خواب متشکل از قسمت بالایی که با ستونی‌هایی تخت را بر روی پایه‌های نگه داشته است و به کمک نردبانی که در یکی از طرفین قرار گرفته است تردد بر روی آن را هموار می‌کند. هدف از این تخت‌ها اگرچه ذخیره کردن فضای افقی اتاق است، اما  می توان با تعبیه کمد یا قفسه به جای نفر دوم باز هم از هدر رفتن محیط اتاق توسط یک وسیله غیر ضروری جلوگیری می‌شود. اغلب این تخت خواب‌ها امکان جدا شدن از یکدیگر را دارا بوده و می‌توان از تخت یا کمد آن به تنهایی استفاده کرد. از این نوع تخت خواب‌ها برای اتاق دوقلوها نیز استفاده می‌شود.

 

تخت خواب کابین دار

تخت خواب کابین دار

این تخت خواب که از نامش به تمام جزییات ساخت و محل قرار گیری آن می‌توان اساره کرد، تختی است که هدفش بهینه سازی در استفاده از فضای اتاق و ایجاد یک هماهنگی و زیبایی بصری در اتاق است. این تختخواب که بیشتر مورد توجه دانش آموزان و دانشجویان بوده و در اتاق جوانان پرکاربردتر از سایر اتاق‌ها خواهد بود فضای بسیار زیادی به جهت نگه داری و یا پنهان کردن لوازم موجود در اتاق را در اختیار صاحب اتاق قرار می‌دهد. وجود کابین‌های یکدست و یک تکه چوبی که سر تا سر سمتی از اتاق را به خود اختصاص داده‌اند باعث شده نگرانی بابت عدم وجود کمد یا قفسه‌های نگهداری در اتاق شما وجود نداشته باشد. تنوع در طراحی مدل و استفاده از رنگ‌های متنوع هدیه کوچکی است که این مدل از انواع تختخواب در اختیار شما گذاشته است.

 

تخت خواب‌ پنل دار

تخت خواب پنل دار

تخت خواب‌های فلت یا پنل دار که در بخش دکوراسیون‌های امروزی و مدرن بسیار مورد توجه طراحان و علاقه مندان قرار گرفته است نوع جدیدی از تختخواب است که وارد صنعت دکوراسیون شده است. استفاده از اسکلت تمام چوبی و به کارگیری دیواره‌هایی از جنس چوب باعث می‌شود حس خوب و لوکس بودن به فضای اتاق دست دهد. در اطراف تخت هیچ زائده یا دیواره‌ای وجود ندارد و با قرار گرفتن تشک بر روی تخت، ارتفاع اولیه تخت نیز بیشتر دیده می‌شود. ملاک ساخت این نوع تخت از میان انواع تختخواب ها راحتی و عدم پیچیدگی آن بوده است. این تخت خواب که در کشور آمریکا پر فروش‌ترین و پرطرفدارترین نوع تخت محسوب می‌شود به شدت مورد توجه جوانان قرار گرفته است. علت هم در سادگی و تطبیق سریع و عدو وجود حاشیه‌های جانبی در این مدل است. در بخش زیرین این تختخواب نیز فضای کافی برای ایجاد کشو یا کمد وجود دارد و به کاربردی‌تر شدن آن کمک زیادی خواهد کرد. پنل‌های نصب شده بر روی تخت وزن زیادی نداشته و همین موضوع جا به جایی آن را سهل‌تر از سایرین خواهد کرد. سادگی این تختخواب باعث شده تا بتواند در هر اتاقی برای خود جایی باز کند و نگرانی ها بابت عدم سازگاری در سبکی خاص را ازبین ببرد.

 

تخت خواب جکدار

تخت خواب جک دار

همان طور که از عکس این تخت قابل مشاهده است این نوع تخت تمرکز خود را  بر روی ایجاد فضای کافی برای نگهداری و ذخیره سازی لوازم گذاشته است. راه حلی که در خانه‌های کوچک و یا افراد مجرد بسیار کاربردی بوده و موجب صرفه جویی‌های مالی نیز می‌گردد. تنوع مدلی در این بخش به درون تخت باز می‌گردد که ممکن است چه فضاهایی در زیر بستر شما تقسیم بندی شده باشد. رویه این تختخواب‌ها معمولاً با تشک‌های استاندارد آماده می‌شود و قسمت زیرین با چرم یا پارچه‌های مقاوم پوشانده می‌شود تا محلی مناسب برای نگهداری لوازم شما باشد. پایه‌های نسبتاً متوسط و ارتفاع زیاد جک باعث می‌شود بدون ایجاد دردسر لوازم از دورن آن خارج یا به آن وارد شود. برای این که تخت از هر گونه تکان یا تعلیق در امان باشد از پایه‌های یک تکه که تماماً با سطح زمین در تماس هستند استفاده شده است. حالت فنر و نگه دارنده‌ی جک تخت نکته ظریفی در ساخت این مدل است تا بدون نیاز به کمک کسی استفاده از آن بسیار راحت شده باشد. تنها نکته منفی این تخت، وزن نسبتاً بالای آن است که موجب می‌شود به راحتی در اتاق قابل حمل و تغییر مکان نباشد.

 

تخت خواب روزانه

تخت خواب روزانه

این تخت با چهره خاص خود در نگاه اول به یک تخت خواب سفری یا مبل تخت خواب شو دیده می‌شود، اما در واقع یک تخت خواب میهمان محسوب می‌شود، چیزی که از میان انواع تخت خواب ها این مورد به زیبایی به آن توجه کرده است. این تخت که قابل استفاده در اتاق یا نشیمن و هر فضایی حتی بیرون منزل ( تراس یا روف گاردن ) است در طول روز نقش‌های زیادی را ایفا می‌کند تا هنگامی که شب فرا برسد و آماده انجام مأموریت خود یعنی تبدیل به یک تختخواب راحت و نرم بشود. کار این تخت در روز مانند یک مبل راحتی، یک کاناپه، یک لاوست و حتی یک مبل تک نفره است، اما شب هنگام فقط یک تخت خواب خواهد بود. موارد سازنده این تخت معمولاً به دلیل بالا بردن عمر و کیفیت ساخت آن از جنس فلز می‌باشد که به صورت صیقل خورده یا رنگ شده زیبایی خود را به رخ می‌کشاند. انتخاب این تخت با عنوان تختخواب میهمان یک ایده هوشمندانه در خانه است تا ضمن رعایت زیبایی محی دغدغه‌های شما را در پذیرایی از میهمانانتان کم کند.

 

تخت خواب‌ تاشو

تخت خواب تاشو

تخت خواب تاشو یا کمجا بهترین گزینه برای اتاق خواب کوچک است زیرا شما به راحتی می توانید پس از استفاده آن را رو به دیوار جمع کنید و فضای اتاق را به حالت اول برگردانید.

در خانه‌های امروزی که اکثراً نیز به صورت آپارتمانی با فضای داخلی محدود هستند نیاز به یک تخت خواب تاشو بسیار حس می‌شود. این تخت‌ها که برای فضاهای بسیار کوچک ساخته شده‌اند یا به صورت ایستاده بر روی دیوار جمع می‌شوند و یا به حالت یک نشیمن یا مبل در می‌آیند. وجود  طاقچه و کمد در این تخت‌ها باعث می‌شود در هنگام جمع شدن به یک بخش تزییناتی بدل گشته و فضای خانه را زیباتر نشان بدهند. شیوه جمع شدن عمودی تخت‌های تاشو که با نام مورفی در دنیا معروف شده‌اند به صورت کمدهای دیواری نیز دیده می‌شوند و همین تنوع بالا در نحوه بسته شدن و عدم اشغال فضا، حضور آنها را در خانه‌های آپارتمانی پر رونق کرده است. قیمت تمام شده کم و در عین حال سادگی و زیبایی همه مواردی است که دست به دست هم داده‌اند تا ایده آل ترین تخت خواب موجود برای فضاهای کوچک در اختیار شما قرار گیرد و از آنجا که کمبود فضا در این روزها یک مشکل اساسی برای خانواده‌ها است، محبوبیت تختهای مورفی روز به روز در حال افزایش است.

تخت خواب تاشو دیواری در مدل های گوناگون با توجه به دکوراسیون اتاق، طراحی و ساخته می شود. از اجزای این مدل تخت می توان به بدنه، درب و جک اشاره نمود. در تولید تحت خواب تاشو یک نفره و دو نفره از ام دی اف فشرده استفاده می گردد زیرا این متریال تنها متریال تائید شده برای ساخت اینگونه تخت هاست. قسمت هایی از تخت تاشو در مقابل چشمان شما نصب می شوند و شما می توانید بر جنس و استقامت آن نظارت داشته باشید.

 

تخت‌ خواب قابل تنظیم

تخت خواب قابل تنظیم

از نامش پیدا است که هر قسمتی که نیاز به تغییر و تنظیم داشته باشد را فقط در این تختخواب می‌توانید بیابید و آن را انجام دهید. همه این تغییرات و امکانات برای تنظیم به این خاطر است که تخت شما با بدن شما به سازگارترین حالت ممکن برسند. گزینه‌هایی برای بالا بردن سرو گردن در هنگام مطالعه یا هنگام بیماری تعبیه شده است که با فشردن یک دکمه به راحتی این تنظیم ارتفاع صورت می‌گیرد. حالت گرم کننده و سرد کننده قابلیت دیگری است که در این تخت‌ها گنجانده شده تا شما را به راحت‌ترین حالت ممکن به خواب ببرد. تنظیمات ناحیه گودی کمر که محل بسیار حساسی هنگام خواب است، باعث می‌شود شما در آینده دچار آسیب‌های ستون فقرات نشوید. وجود کنترل‌های مرکزی و دستگاه هدایت کننده در این تخت‌ها باعث شده راحتی شما در سریع‌ترین و آسان‌ترین حالت ممکن در دسترس شما قرار گیرد. باید ذکر کنیم که این تخت خواب‌ها مخصوص مراکز درمانی و بیمارستان‌ها نیست و امروزه در منازل افرادی که به سلامتی خود اهمیت بسیار می‌دهند و یا از ناراحتی‌های خاصی رنج می‌برند نیز دیده می‌شود. تخت‌های قابل تنظیم که در میان انواع تخت خواب ها گرانترین نوع آن هستند که با توجه به نیازهای افراد و همین طور سطح مالی آنان مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 

تخت خواب فرفوژه

تخت خواب فرفورژه

تخت خواب فرفوژه به دلیل مقاومت بسیار بالا طول عمر طولانی داشته و دچار پوسیدگی نمی شود. برخلاف تخت خواب های چوبی، این مدل تخت خواب به آسانی مونتاژ می شود و به راحتی نیز قطعات آن از هم جدا می شوند. وزن تخت خواب فرفوژه سبک است، از این رو برای افرادی که اجاره نشین هستند بهترین گزینه است زیرا حمل و نقل آن به راحتی صورت می پذیرد. هر چند طرح این مدل تخت ها و منحنی هایی که روی آن ها اعمال شده همه با استفاده از فلز شکل گرفته اند اما ظاهر آن ها بسیار ظریف می باشد.

 

تخت خواب یک و نیم نفره

تخت خواب یک و نیم نفره

مدل تخت خواب یک و نیم نفره فضای بیشتری برای استراحت در اختیار افراد قرار می دهد و اصولاً توسط مادر و فرزندان و یا افراد بلند قد استفاده می شود. این مدل تخت که تخت دوقلو نیز نامیده می شود دارای ابعادی حدود ۱۴۰ × ۲۰۰ می باشد.

تخت کینگ

تخت کینگ سایز به بزرگ ترین اندازه استاندارد تخت دو نفره گفته می شود. این مدل تخت ها برای هر نفر حدود ۹۰ سانتی متر فضا فراهم می کند. برای مثال افرادی که زیاد در خواب جا به جا می شوند و یا زوج هایی که با کودک خود روی تخت می خوابند این نوع تخت را انتخاب می نمایند.

تخت کوئین

تخت های کوئین دارای سایزی حدود ۱۶۰*۲۰۰ می باشند و یکی از پر فروش ترین تخت خواب ها در بازار هستند. یکی از مزایای این نوع تخت، سهولت در پیدا کردن روتختی برای آن است زیرا ابعاد تخت های کوئین استاندارد می باشند و روتختی سایز آن ها در بازار موجود است.

 

مجموعه مبلمان فیدان افتخار دارد با توجه به نیاز و سلیقه مشتریان انواع مبلمان ، میز ناهار خوری, سرویس خواب و … در طرح های منحصر به فرد و متنوع  را با بالاترین کیفیت ارائه دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *