مبلمان فیدان کرمان |دسته بندی نشده

انواع تخت خواب با سبک فانتزی

تخت خواب

انواع تخت خواب با سبک فانتزی

 

تخت خواب سورتمه‌ای شکل

تخت خواب سورتمه ای

این نوع تخت خواب که به دلیل شباهت ظاهر آن به سورتمه، مدل سورتمه‌ای نامیده می‌شود یک تخت خواب معاصر و فانتزی محسوب می‌شود. بیان و چهره‌ای جسورانه در طراحی آن باعث شده یک تخت خواب کاملاً متفاوت را مشاهده کنید. معمولاً چنین تختهایی را به صورت سفارشی برای مشتریان آماده می‌کنند چرا که مخاطبان این نوع تخت‌ها زیاد نبوده و کشش کافی در بازار برای خرید این نوع محصولات بخش خواب وجود ندارد.

از لحاظ ساختاری اگر چه با مشاهده تخت خواب چهره‌ای کاملاً متفاوت از تخت خواب های معمول را می‌بینید، اما تمامی استانداردها چه در بخش ساخت و اندازه‌ها و چه در بخش مواد به کار رفته در کالای خواب رعایت گردیده است. معمولاً این نوع تخت‌ها در کنار خود مبل‌های شبیه ظاهر خود و همی چنین کمدهای مخصوصی برای کاربری‌های مختلف دارا هستند. این سبک از تخت خواب، منحصراً از چوب ساخته می‌شود و برای خانه‌های مدرن و خاص انتخابی عالی خواهد بود و کمک شایانی به بالا بردن زیبایی و خاص بودن اتاق خواب شما خواهد کرد.

 

مبل تخت خواب شو

مبل تخت خواب شو

این مدل تخت خواب کم جا بیشتر تحت عنوان مبل به نظر می آید اما به راحتی می توان کاربری آن را از فضای نشیمن به فضای خواب تغییر داد.

مبل تخت خواب شو یک مبل با کاربری چندکاره است که در نقش یک مبل استاندارد ظاهر می‌شود و کارایی خود را حفظ می‌کند و در هنگام نیاز به حالات تخت خواب تغییر کارایی می‌دهد.

یکی از بهینه‌ترین مواردی که در میان انواع تخت خواب‌ها وجود دارد همین مبل تخت خواب شو است. کمترین فضای برای قرار دادن یک تخت خواب از آنِ مبل مذکور است. افرادی که در آپارتمان‌های کوچک زندگی می‌کنند مبل تخت خواب شو را یک محصول کاملاً ایده آل برای کاربرد دوگانه بر می‌گزینند.

نکته جالب توجه این است که این نوع مبل به عنوان مبل میهمان نیز به کار گرفته می‌شود مخصوصاً آن‌هایی که دارای تشک مخصوص هستند. فضای دیگری که شما می‌توانید از مبل تخت خواب شو استفاده کنید اتاق کودک است.

این مبل به شما این امکان را می‌دهد از اتاق کودکتان یک فضای پذیرایی دوستانه نیز بسازید و از طرفی جای کمتری نیز اشغال کنید. اتاق کار یا محیط‌های اداری نیز محل‌هایی هستند که کارایی این مبل در آن‌ها به اثبات رسیده است. در بیشتر شرکت‌های بزرگ مانند مایکروسافت اتاق‌هایی برای استراحت کارمندان وجود دارد که با تعبیه مبل‌های راحتی و تخت خواب شو با یک تیر دو نشان را هدف گرفته‌اند. خلاصه کلام برای این مبل انتخابی به صرفه و ایده آل برای هر فضایی است.

 

تخت خواب زیر شیراوانی

تخت خواب زیر شیروانی

این نام که به منظور ایجاد حس آشنایی با کارایی تخت و همین طور استفاده از یک تعریف قبلی به منظور رساندن پیام خاص خود برای این نوع از انواع تخت خواب انتخاب شده است. از لحاظ ظاهری این تخت نیز مانند تخت خواب‌های دونفره عمودی بوده و کارایی مشابهی نیز دارد.

تفاوت این تخت با نوع مذکور در این است که در قسمت پایین آن خبری از تخت برای نفر دوم و یا کمد یا محل نگهداری لوازم نیست. چیزی که وجو دارد یک تخت در ارتفاع نسبتا زیاد برای جلوگیری از نازیبا شدن فضای زیر تخت است که با نردبانی می‌توان به آن دست یافت. از طرفی این مبل به شما این امکان را می‌دهد که از اتاق خود بیشترین استفاده را ببرید؛ گویی هیچ تختخوابی در اتاق وجود ندارد.

در زیر این تخت می‌توانید مبل تک نفره یا میز مطالعه خود را قرار داده یا از آن برای استفاده اداری و میز رایانه‌ای خود کمک بگیرید. روش‌های تعبیه لوازم دیگر در اتاقی با چنین تخت خوابی بسیار متنوع بوده و به راحتی ایده‌های دکوراسیونی شما در این محیط قابل اجرا است، آن هم با وجود دارا بودن یک تخت خواب مناسب بدون گرفتن حتی یک سانتی متر جا از محیط افقی اتاق.

 

تخت خواب متحرک

تخت خواب متحرک

شاید برای شما هم این سؤال مطرح شده باشد که تخت خواب متحرک در خانه چه کاربردی می‌تواند داشته باشد. پاسخ این است که این تخت علاوه بر ایجاد تنوع در چیدمان کمک فراوانی به صرفه جویی هوشمندانه در فضای پرت اتاق خواب شما خواهد کرد.

تخت متحرک که از یک جفت تخت تشکیل شده است؛ بخش اول آن یک بخش ثابت و ساکن است که با امکان جدا شدن از قسمت متحرک کارایی خود را در تختخواب بودن حفظ می‌کند، اما بخش دوم که قسمت چرخدار این تخت از انواع تخت خواب‌ها ست نیاز به تخت مکمل خود دارد و به تنهایی کاربردی نخواهد داشت.

محبوبیت بالای این تخت در بین علاقه مندان به خانه‌های با سبک دکوراسیون فانتزی به حدی است که اولین انتخاب آن‌ها برای اتاق‌هایشان این مدل هست. علاقه مردم به این موضوع که امکان جا به جایی تخت حتی بدون نیاز به کمک شخصی دیگر برایشان مهیا شده به حدی است که در نظرسنجی‌هایی روز دنیا جایگاه‌های بالایی را در اختیار خود گرفته است.

نظافت زیر تخت خواب، نگهداری یا برداشتن لوازم از زیر تخت و استفاده از تخت به عنوان یک وسیله کمکی در ایجاد نظم از جمله موارد مهم برای انتخاب این تخت خواب است.

 

تخت خواب‌ بادی

تخت خواب بادی

در میان انواع تخت خواب ها، تخت خواب بادی یکی از انواع جدید است که به تازگی وارد خانه‌ها شده و برای خود جایگاهی دست و پا کرده است.

تخت خواب بادی یکی از پرکاربردترین تخت هایی است که آسودگی و آرامش را برای کاربران به ارمغان می آورد. سایز این تخت ها همانند تخت های معمولی است اما به جای اینکه از فنر و یا الیاف در ساخت آن ها استفاده شود، درون آن ها با هوا پر می گردد. تخت خواب بادی مجهز به پمپ باد است که تنها با فشردن دکمه آن می توان تخت را باد کرد.

این تخت خواب‌ های بادوام که در ابتدای عرضه آنها به بازار قیمت‌های سرسام آوری داستند زمانی که با استقبال عمومی همراه شدند، به تولید انبوه رسیده و قیمت کنونی آنها به سطح معقولی رسیده است.

تخت‌های بادی که از مواد مستحکم و لایه‌های UPV  در ساختشان استفاده می‌شود با قابلیت نظافت راحت و سریع محبوبیت‌های زیادی برای خود بدست آورده‌اند. روش استفاده از آنها به این صورت است که یا با پدال‌هایی باد درون آنها را افزایش داد تا به حد نرمال برسند و یا با موتورهای الکتریکی خودشان به صورت هوشمند باد مورد نیاز خود را تأمین می‌کنند.

کاربری این تخت‌ها در ابتدا برای موارد پزشکی شامل کمر دردها، بیماری‌های اختلالات خواب، پشت درد و استرس بود که رفته رفته مورد اقبال عمومی قرار گرفته و وارد دکوراسیون خانه‌ها شد. مزیت‌های بسیاری از این تخت وجود دارد که قابل بیان کردن است از جمله حمل آسان، جا به جایی و تغییر مکان راحت، بدون سر و صدای ناشی از فنرهای تخت و … اما عیب بزرگ آن‌ها در بخش تعمیر یا بازشازی آن‌ها نمایان می‌شود که با اشتباهی کوچک موجب سوراخ شدن و آسیب به تخت خواهد شد و در نتیجه شما را تا هنگام اصلاح خطا از داشتن تخت محروم خواهد کرد.

 

تخت خواب آبی

تخت خواب آبی

تخت خواب آبی یک تخت شناور و معلق در آب است که در زیر بستر خود مقدار قابل توجهی آب جمع شده است. این نوع تخت نیز برای مصارف پزشکی ابداع و به کار برده می‌شد تا اینکه مانند تخت خواب‌های بادی وارد چرخه دکوراسیون منازل شد.

عنصر شفا دهنده این تخت یعنی آب، باعث شده است تا هر کسی که دچار ناراحتی‌های عصبی بوده و خواب نامنظمی دارد به سراغ این تخت‌های فوق العاده برود. این تخت برای بیماران آسم مانند معجزه عمل کرده و تأثیر شگفت انگیزی در کاهش حملات آسم در طول شب را در پی داشته است.

پیشنهاد می‌شود در کنار تخت‌ های معمول خود گزینه تخت آبی را نیز در نظر داشته باشید. فرایند تولید این تخت‌ها اگر چه پیچیده است اما کارایی آسان و راحت آنها این تخت را موردی چشم نواز و سحر انگیز کرده است. نگهداری آسان و عدم نیاز به رعایت نکات خاص از مزایای دیگر این  تخت خواب است که ما آن را از میان انواع تختخواب ها برای شما برگزیدیم.

 

تخت خواب پَر

تخت خواب پر

تخت خواب تشکیل شده از پر که بر روی قسمت فوقانی تخت قرار می‌گیرد برای این منظور ساخته شده تا راحتی چند برابر به شما اعطا کند. اگر قصد خرید یک تخت پر دارید به یاد داشته باشید که این تخت‌ها بیش از اندازه نرم نباشند، چرا که باعث آسیب به کمر خواهند شد. این تخت‌های جانبی که همانند تشک هستند بر روی زمین نیز قابل استفاده بوده و الزامی به وجود تخت ندارند. خوابیدن بر روی تخت‌های پردار مانند خواب بر روی ابرهای آسمان است.

 

 

 

مجموعه مبلمان فیدان افتخار دارد با توجه به نیاز و سلیقه مشتریان انواع مبلمان ، میز ناهار خوری, سرویس خواب و … در طرح های منحصر به فرد و متنوع  را با بالاترین کیفیت ارائه دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *