مقالات مبلمان فیدان کرمان

آشنایی با میز نوگوچی

میز نوگوچی - مبلمان فیدان

آشنایی با میز نوگوچی Noguchi

شاید جالب باشید داستان طراحی و تولید برخی از مبلمانی که روزانه استفاده می کنید را بدانید. شاید قبلا میز نوگوچی را به عنوان میز جلو مبلی یا کافی تیبل دیده باشید، اما نمی دانستید که اثری از یکی از هنرمندان مجسه ساز مطرح جهان است.

 

تاریخچه ساخت میز نوگوچی

میز نوگوچی قطعه‌ای از مبلمان مدرن است که برای اولین بار توسط هنرمند و طراح صنعتی آمریکایی – ژاپنی ایزامو نوگوچی ( Isamu Noguchi ) طراحی و بوسیله شرکت هرمان میلر در سال 1947 بصورت رسمی به عموم مردم معرفی شد.

 شرکت هرمان میلر در  کاتالوگ محصولات خود میز قهوه یا میز جلومبلی نوگوچی را “مجسمه‌ای برای استفاده” و “طراحی برای تولید” توصیف کرد. پایه میز نوگوچی از چوب گردو و از دو قسمت یکسان تشکیل‌شده است. بطوریکه که یک قسمت معکوس می‌شود و توسط میله محوری به قسمت دیگر متصل می‌شود  دو تکیه‌گاه چوبی یک پایه نگه‌دارنده  و پایدار ایجاد می‌کند ، اجازه می‌دهد تا صفحه شیشه‌ای روی میز نوگوچی که به ضخامت ۱.۹ سانتی‌متر و سنگین است بدون استفاده از اتصالات روی میز به‌طور یکنواخت و محکم قرار بگیرد.

 

میز نوگوچی - مبلمان فیدان

اجزاء تشکیل دهنده نوگوچی

میز نوگوچی شامل یک پایه چوبی است که از دو قطعه چوبی منحنی یکسان تشکیل‌شده است و یک صفحه شیشه‌ای صفحه سنگین دارد.

 

ایده طراحی میز نوگوچی

هنر اصلی نوگوچی تلفیق هنر و عملکرد بود.درواقع بدین معنی که ساخت مجسمه‌ها یا اثری هنری که کاربردی باشد. میز نوگوچی با شفافیت رویه خود هیچ نقطه پنهانی نداشته و با سطوح نرم و منحنی مانند یک اثر هنری و تندیس در هوا می‌درخشد در فضا می‌درخشد.

 

میز نوگوچی- مبلمان فیدان

 

کاربرد میز نوگوچی

در چیدمان خانه های کلاسیک و مدرن میتوانید از این میز زیبا استفاده کنید .آشنایی با میز نوگوچی بگونه ای است که میتوان گفت این میز شیک و بسیار کاربردی در دوره ی مدرن میانه عرضه شد این میز بیشتر در فضاهایی که بطور عموم به Mid-Century معروفند در کنار مبل ایمز مشاهده میشود . اما میتوان در سبک های چیدمان معاصر نیز از این میز زیبا استفاده کرد .

Isamu Noguchi همیشه بدنبال خلق مجسمه ای بود که قابلیت کاربردی داشته باشد . این میز با طرح منحنی و شفافیت سبب شده است به مانند تندیسی باشد که در فضا میدرخشد .

 

مجموعه مبلمان فیدان افتخار دارد با توجه به نیاز و سلیقه مشتریان انواع مبلمان ، میز ناهار خوری, سرویس خواب و … در طرح های منحصر به فرد و متنوع  را با بالاترین کیفیت ارائه دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *